Trwa śledztwo w sprawie tragicznego wypadku

Grodzisk Maz.

Przeszło miesiąc temu w Grodzisku Mazowieckim doszło do wypadku, w którym zginął 30-letni motocyklista. Sprawdzamy na jakim etapie jest prokuratorskie śledztwo.

Wracamy do tematu. 4 czerwca po godzinie 22.00 na skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej i Malinowej zderzyły się ze sobą dwa pojazdy, motocykl i samochód osobowy. Kierowca Toyoty Corolli poruszał się drogą wojewódzką nr 719 (Żyrardowska) w stronę centrum Grodziska Mazowieckiego, natomiast motocyklista jechał tą samą ulicą w przeciwnym kierunku. Do zderzenia doszło gdy kierowca Toyoty wykonywał manewr skrętu w lewo, w ul. Malinową. Mimo reanimacji motocyklista zmarł na miejscu…

Dla wielu osób ważnym pytaniem jest „kto zawinił?”. Póki co grodziska prokuratura nie jest w stanie tego jednoznacznie stwierdzić. – Na dzień dzisiejszy ta kwestia nie została jeszcze ustalona, aby tego dokonać musimy zgromadzić pełny materiał dowodowy m.in. uzyskać opinię biegłych przeprowadzających sekcję zwłok motocyklisty. Po jej uzyskaniu będziemy zwracać się z kolei do biegłych wykonujących rekonstrukcję wypadków drogowych o udzielenie odpowiedzi na pytanie, który z kierowców w jakim zakresie naruszył przepisy ruchu drogowego i przyczynił się do spowodowania wypadku – mówi Aneta Orzechowska, zastępca prokuratora rejonowego w Grodzisku Mazowieckim.

Kluczowe w tej sprawie będzie ustalenie prędkości z jaką poruszali się kierowca. – W tym przypadku prędkość jest bardzo istotna dla określenia sprawcy tego zdarzenia, czego nie możemy jednoznacznie określić w tej chwili, ponieważ dotychczas zebrany materiał dowodowy nie jest wystarczający – tłumaczy Orzechowska.

Wstępne wyniki tego śledztwa poznamy nie wcześniej niż za miesiąc.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.