Trwa remont zabytkowej kamienicy

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” prowadzi remont zabytkowej kamienicy, która znajduje się przy ul. Prusa 66 w Pruszkowie. Budynek zostanie oddany do użytku w planowanym terminie.

W tym niewielkim budynku mieszkańcy Pruszkowa nie widza nic szczególnego. Do nie dawna nikt się nim nie interesował, a jego wygląd nie budził pozytywnych skojarzeń. Mało kto wie, ale ta kameralna kamieniczka powstała w około 1882 r. i znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków. Już wkrótce popękane, sypiące się tynki odejdą w niepamięć.

Co się zmieni? – Musimy wykonać prace związane z remontem elewacji, dachu i klatki schodowej oraz wymianą stolarki okiennej. Z tego względu, że budynek znajduje się pod ochroną konserwatora nie będziemy mogli obłożyć go styropianem, natomiast została wykonana izolacja fundamentów. Ponadto w każdym lokalu znajdą się piecyki dwufunkcyjne, gazowe – mówi Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

Teren wokół kamienicy również zyska nowe oblicze. – Usuniemy niepotrzebne budynki tzw. samowolki znajdujące się przy kamienicy. Pozostanie jeden budynek gospodarczy, który nawiązuje swoim wyglądem do remontowanego zabytku. Cały przyległy teren zostanie uporządkowany – zaznacza Piotrzkowski.

Jak ustaliliśmy prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i jeśli nie wystąpią nieprzewidziane trudności to remont zakończy się zgodnie z wyznaczonym terminem. Wykonawca ma trzy miesiące od podpisania umowy na przeprowadzenie tego przedsięwzięcia, czyli do końca lipca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.