Trwa remont trasy 701. Wymieniają nakładkę

Region

Od poniedziałku trwają prace związane z wymianą nawierzchni trasy nr 701 w Domaniewie i Domaniewku. Są utrudnienia w ruchu, więc kierowcy powinni omijać tę często uczęszczaną dojazdówkę do autostrady A2.

O przygotowaniach do rozpoczęcia prac na odcinku od granicy Gołaszewa i Domaniewa do granicy Domaniewa i Pruszkowa (do początku wiaduktu nad A2 przy oczyszczalni ścieków w Pruszkowie) informowaliśmy kilka tygodni temu. W poniedziałek prace się rozpoczęły. Skutkują utrudnieniami, ale na pocieszenie trzeba dodać, że po zakończeniu remontu drogi, komfort jazdy będzie już zupełnie inny.
 

– Dla kierowców wiąże się to z utrudnieniami drogowymi: wahadłami przy frezowaniu, omijaniem włazów studni kanalizacji sanitarnej oraz zasuw wodociągów a wkrótce utrudnieniami związanymi z układaniem warstw asfaltu i regulacjami włazów i zasuw… Niestety, nie da się tego uniknąć. Warto jednak przetrzymać ten remont, bowiem za jakieś 2 tygodnie pojedziemy gładką i równą jezdnią tej drogi wojewódzkiej, szybko zapominając o dzisiejszych problemach – pisze na Facebooku Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.
 

Brwinowski włodarz udostępnił też nagranie z przebiegu prac. Te, jak widać, idą w solidnym tempie. – Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie to naprawdę pasjonujący i przyjemny widok frezowania asfaltowej jezdni drogi wojewódzkiej nr 701 w Domaniewie i Domaniewku – zaznacza burmistrz.
 

Filmik udostępniamy i my, a kierowcom dojeżdząjącym do autostrady A2 radzimy w najbliższym czasie wybrać alternatywną trasę przez obwodnicę Moszny.
 

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.