Trwa remont „pod Bocianem”

Pruszków

Trwają prace remontowe „pod Bocianem” czyli w dawnym budynku poradni leczenia odwykowego przy ul. Kraszewskiego w Pruszkowie. Lokal zostanie zaadoptowany na potrzeby seniorów.

W budynku Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Leczenia Odwykowego przy ul. Kraszewskiego powstaje Dzienny Dom Opieki „Senior+”. – To miejsce, w którym osoby starsze będą mogły liczyć na kreatywne spędzenie czasu wolnego poprzez m.in. zajęcia kulturalne i pomoc w codziennych sprawach – informują przedstawiciele powiatu pruszkowskiego, który prowadzi tę inwestycję.

– Prace „pod Bocianem” idą pełną parą. „Senior+” ze środków Powiatu Pruszkowskiego i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już niebawem zacznie działać przy ul. Kraszewskiego w Pruszkowie. Mam nadzieję, że nie tylko pomieszczenia wewnątrz ale i piękny ogród zacznie żyć nowymi inicjatywami społecznymi, kulturalnymi i edukacyjnymi – dodaje Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Dzienny Dom Opieki będzie miejscem, gdzie seniorzy skorzystają z możliwości uczestnictwa we wspólnych zajęciach, otrzymają wsparcie, spędzą czas razem, a nie zamykając się samotnie w czterech ścianach.

Przebudowa i remont pomieszczeń potrwa do drugiej połowy listopada 2018 r. Dwie trzecie kosztów prac to dotacja z rządowego programu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.