Trwa remont chodnika przy Modrzewiowej

Podkowa Leśna

Chodnik znajdujący się w ciągu ul. Modrzewiowej w Podkowie Leśnej był w fatalnym stanie, w związku z tym, włodarze postanowili przywrócić mu dawną świetność. Na jakim etapie są prace?

Popękane, krzywe płyty, nawierzchnia zdeformowana przez korzenie drzew – tak wyglądał chodnik przed remontem. Mieszkańcy z trudem poruszali się po nim, a matki z wózkami i dziećmi miały naprawdę trudny orzech do zgryzienia, by pokonać tą drogę. Na szczęście włodarze Podkowy Leśnej postanowili odmienić ten stan rzeczy.

Zaplanowano remont chodnika na odcinku od Wschodniej do Sosnowej. Gruntowne prace rozpoczęły się 5 maja, wówczas ruch, pieszy jak i samochodowy, mógł być nieco utrudniony. Obecnie prace są na zaawansowanym etapie. Stare i zniszczone płyty betonowe zastąpiono nowymi, także betonowymi. Jednak jak podkreślał już w kwietniu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej, ze względu na chropowatą powierzchnię nowe płyty nie będą tak śliskie jak poprzednie.

Cała inwestycja miała potrwać ok. 10 dni od daty rozpoczęcia robót. Dlatego można się spodziewać, że nowy chodnik wkrótce zostanie oddany do użytku. Ale to nie koniec drogowych działań miasta-ogrodu. W planach jest wymiana chodnika na ul. Głównej, na fragmencie od Helenowskiej do cmentarza.

Tak wyglądały prace 5 maja:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.