Trwa postępowanie wobec wójta

Nadarzyn

W ubiegłym roku Janusz Grzyb, wójt gminy Nadarzyn usłyszał zarzuty składania fałszywych oświadczeń majątkowych. Włodarz złożył odpowiednie wyjaśnienia w prokuraturze, jednak sprawa nadal nie jest wyjaśniona.

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim sprawdza czy wójt Nadarzyna dopuścił się poświadczenia nieprawdy w swoich oświadczeniach majątkowych. W grudniu ubiegłego roku postawiono mu sześć zarzutów. Stosowne wyjaśnienia wójt miał złożyć w styczniu 2016. Okazało się, że potrzebuje nieco więcej czasu.

Dopiero w tym miesiącu Janusz Grzyb został przesłuchany. – Podejrzany pełniący funkcję wójta gminy Nadarzyn złożył obszerne wyjaśnienia. Natomiast sprawa nadal pozostaje zawieszona m.in. z uwagi na fakt, że dotychczas nie otrzymaliśmy materiałów z przeprowadzonej kontroli przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – mówi Aneta Orzechowska, zastępca prokuratora rejonowego w Grodzisku Mazowieckim. – Nie kończymy postępowania ponieważ wyniki tej kontroli mogą zmienić treść zarzutów jakie zostały już postawione podejrzanemu w tej sprawie – dodaje.

Kiedy pojawią się wyniki kontroli przeprowadzonej przez CBA? – Mamy nadzieje, że pojawią się w pierwszej połowie tego roku. CBA już kilkakrotnie przesuwało termin zakończenia kontroli. Jest ona bardzo obszerna i dotyczy wielu kwestii związanych z zapisami w oświadczeniach majątkowych np. sprawdzenie wysokości rachunków bankowych czy posiadanych nieruchomości i obrotu nimi. Wymaga to wykonania długich i żmudnych procedur, dlatego też wszystko się przedłuża – wyjaśnia Orzechowska.

Zarzuty zostały przedstawione wójtowi 15 grudnia 2015 roku. Janusz Grzyb nie przyznał się do nich. Kilkanaście dni później wydał oświadczenie, w którym opisał, że stał się obiektem ataków mediów oraz opozycji. Warto przypomnieć, że już w 2014 r. podobne postępowanie zostało wszczęte przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i przekazane do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Wówczas nie podjęto dalszych kroków.

Janusz G to jeden z czołowych polityków PSL w naszym regionie. Stanowisko wójta Nadarzyna objął w 1998 r. i nieprzerwanie pełni je do dziś.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.