Trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa mogą składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego do 25 czerwca. Do rozdysponowania jest 950 tys. zł.

Każdy pomysł jest godny uwagi, dlatego nie należy z nim zwlekać. Pruszkowski urząd czeka na propozycje mieszkańców. Wystarczy przygotować projekt, który musi być poparty 30 podpisami mieszkańców danego obszaru. 

Przyjmowanie wniosków ruszyło 8 kwietnia i potrwa do 25 czerwca. Pierwszy projekt wpłynął do pruszkowskiego urzędu 28 kwietnia. Kwestia budżetu obywatelskiego rodzi zainteresowanie. Mieszkańcy pytają i korzystają z porad dotyczących budżetu obywatelskiego, aby zyskać niezbędną wiedzę w celu przygotowania kompletnego projektu. Propozycja może dotyczyć praktycznie wszystkiego. Od modernizacji chodnika, drogi czy placu zabaw poprzez montaż monitoringu bądź też wprowadzenie różnego rodzaju zajęć kulturalnych.

Warto przypomnieć, że w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok do rozdysponowania jest 950 tys. zł. Teren Pruszkowa został podzielony na siedem obszarów. Dla każdego rejonu wyliczono odpowiednią kwotę z puli – od 112 do 188 tys. zł.

W razie wątpliwości mieszkańcy Pruszkowa mogą uzyskać porady każdego dnia w godzinach pracy urzędu. Dodatkowo w poniedziałki w godz. 16.00-18.00 w holu magistratu istnieje możliwość spotkania z członkami zespołu ds. budżetu obywatelskiego.

W sierpniu powinniśmy poznać listę wniosków, a we wrześniu zostanie ona poddana pod głosowanie. 

pracuj.pl
Praca Pruszków

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.