Trwa instalacja systemu informacji pasażerskiej

Region

Na stacjach Warszawskiej Kolei Dojazdowej pojawiły się monitory systemu informacji pasażerskiej. Póki co trwają testy urządzeń. Kiedy wszystko zacznie funkcjonować? Jakie korzyści z systemu będą mieli pasażerowie? Odpowiedź w tekście.

W dużym skrócie system informacji pasażerskiej to nic innego jak monitory znane już z warszawskich przystanków tramwajowych, które będą informować podróżnych WKD o przyjazdach pociągów, ich relacjach czy ewentualnych opóźnieniach.

Ale to nie wszystko. Jak informuje WKD korzyści będzie znacznie więcej. – Za pomocą zdalnego dostępu do specjalnie tworzonej aplikacji internetowej podróżni zamierzający odbyć podróż pociągiem WKD będą mogli sprawdzić sytuację na linii jeszcze przed wyjściem z domu lub pracy. Informacja o najbliższych odjazdach pociągów będzie aktualizowana na bieżąco, natomiast w sytuacji bardzo poważnych utrudnień podróżni otrzymają wiadomość o przewidywanym czasie ich usunięcia. Oprócz wyświetlaczy na każdym peronie stacji i przystanków zainstalowano megafony systemu rozgłoszeniowego oraz panele INFO/SOS. Wszystkie elementy systemu informacji pasażerskiej w ramach realizowanej inwestycji zostały objęte systemem monitoringu wizyjnego, który funkcjonuje od początku sierpnia – tłumaczy Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Ekrany systemu informacji pasażerskiej pojawiły się na wielu stacjach przewoźnika. Obecnie trwają testy urządzeń, a cały system będzie można sprawdzić gdy zakończy się ich montaż na wszystkich stacjach i przystankach WKD. Jak długo to potrwa? – Montaż wyświetlaczy jako ostatniego elementu infrastruktury składającej się na system informacji pasażerskiej został rozpoczęty na stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska i sukcesywnie postępuje w kierunku stacji Warszawa Śródmieście WKD. Zakończenie montażu tablic SIP powinno nastąpić w połowie bieżącego miesiąca. Aktualnie instalacja dotyczy kolejnych przystanków na terenie Warszawy – odpowiada Kulesza.

Jednak na wdrożenie całego systemu pasażerowie będą musieli jeszcze poczekać… – Uruchomienie systemu w trybie testowym powinno nastąpić na przełomie sierpnia i września br. Następnie, w ramach integracji oprogramowania zarządzającego z systemem lokalizacji pociągów będzie prowadzona eksploatacja nadzorowana systemu, która potrwa nie mniej niż 3 miesiące. Ostateczne wdrożenie systemu zakładamy najpóźniej w ciągu I kwartału 2017 r. – zaznacza Kulesza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.