Trwa finał Szlachetnej Paczki!

Region

W Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim, podobnie jak w całej Polsce, trwa finał akcji Szlachetna Paczka. Wsparcie trafi do najbardziej potrzebujących rodzin w naszym regionie.

Dwudniowy finał, w trakcie którego dary trafiają do wytypowanych rodzin, to zwieńczenie kilkumiesięcznych przygotowań. Dzięki pracy wolontariuszy i podarunkom ludzi dobrego serca, nadchodzące święta dla osób znajdujących się w życiowym dołku mogą być zupełnie inne.

W Pruszkowie Szlachetna Paczka trafi do 21 rodzin. Magazyn, do którego jeszcze w niedzielę można przynosić prezenty dla potrzebujących, znajduje się w L.O. im. Tomasza Zana. – Pomagamy rodzinom w trudnej sytuacji, w której najczęściej jest choroba lub zdarzyło się jakieś nieszczęście np. pożar czy przemoc. W zależności od ich indywidualnych potrzeb w Szlachetnej Paczce otrzymują sprzęty domowe, żywność, ubrania i wiele innych – mówi nam Klaudia Batorowicz, liderka Szlachetnej Paczki w Pruszkowie.

Jak dodaje dla jednej z seniorek brakuje jeszcze szafy i czterech wyściełanych krzeseł. Każda paczka z żywnością z długim terminem przydatności także się przyda. Te rzeczy można przekazać jeszcze w niedzielę, 9 grudnia, przywożąc je do pruszkowskiego magazynu.

Podobnie sytuacja wygląda w Grodzisku Mazowieckim. Magazyn Szlachetnej Paczki znajduje się tam w technikum przy ul. Kilińskiego. – W tym roku pomagamy 11 rodzinom. Udało się zebrać dużo potrzebnych rzeczy i żywności. Na tyle, że możemy pomóc także rodzinom potrzebującym, którym nie udało się dostać do projektu. Jeśli ktoś chciałby jeszcze nas wspomóc, to zapraszamy w niedzielę w godz. 9.00-16.30 – mówi Sebastian Kaliszewski, koordynator grodziskiej Paczki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.