Trwa budowa nowego przejścia pod torami

Brwinów

W ostatnich tygodniach kolejarze intensywnie pracują na linii 447 w okolicach Brwinowa. Kształtów nabiera nowe przejście pod torami PKP w ciągu ulic Sportowej i Przejazd.

Budowa podziemnego szlaku pieszo-rowerowego to efekt starań władz gminy, które do pomysłu nowego tunelu pod torowiskiem przekonały kolejarzy. Prace przy tej przeprawie rozpoczęły się w ubiegłym roku. Teraz gołym okiem można ocenić ich postęp. – W ostatnich tygodniach wykonawca modernizacji podmiejskiej linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki wykonał konstrukcję podziemnego przejścia pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi w ciągu ul. Sportowej i ul. Przejazd w Brwinowie (na zdjęciu: widok od strony ul. Sportowej). Teraz pora na budowę schodów oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych i rowerzystów a następnie na wykonanie instalacji – za pośrednictwem Facebooka informuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.
 
Inwestycję finansuje PKP PLK w ramach modernizacji podmiejskiej linii kolejowej nr 447. Swoją „cegiełkę” dołożyła też gmina. – Warto dodać, że zgodnie z wcześniejszymi porozumieniami zawartymi na etapie przekonywania kolejarzy do tej inwestycji, gmina Brwinów sfinansowała opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej tego przejścia, zaś spółka PKP PLK S.A. obecnie w całości finansuje jego budowę – zaznacza brwinowski włodarz.

Nowy tunel na Sportowej i Przejazd będzie wyposażony w pochylnie dla rowerzystów i osób niepełnosprawnych. Gmina planuje doposażenie go w kamery monitoringu. Niemal gotowa jest już ścieżka rowerowa w tym rejonie, pozostało tylko doprowadzić krótki fragment przy samym tunelu, po skończeniu jego budowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.