Trwa budowa Mediateki w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Maz.

Oferta kulturalna Grodziska Mazowieckiego już niedługo zostanie wzbogacona o budynek Mediateki. Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują jednej z największych inwestycji w mieście.

Budowę centrum edukacyjno-społecznego przy ul. Bartniaka rozpoczęto od rozbiórki budynków, gdzie już niebawem pojawi się Mediateka. – Rozbiórka budynku przy ul. Bartniaka 24 rozpoczęła się 11 lipca i potrwa kilka dni. Konkretne prace, takie jak budowa fundamentów, zaplanowano na koniec miesiąca – informuje Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych w Grodzisku Mazowieckim.

Trzypiętrowy budynek Mediateki będzie podzielony na strefy. Z myślą o osobach starszych na parterze powstaną strefa ruchu i relaksu, kuchnia i jadalnia, sala gimnastyczna z zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz sala telewizyjna. Projekt uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych.

Na pierwszym piętrze znajdą się ciche pomieszczenia, pokoje lekarskie i zaplecze biurowe. Ciche pokoje posłużą jako miejsce spotkań lub jako strefa relaksu gdzie będzie można posłuchać dobrej muzyki albo oddać się lekturze. Drugie piętro zajmą biblioteka oraz mediateka podzielona na grupy wiekowe: dzieci (boks przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat, zaplecze toalet i aneksy kuchennego oraz magazynu), youmedia (12-24 lata), biblioteka z czytelnią dla dorosłych, sala komputerowa.

Realizację projektu przewidziano do 28 września 2018 r. Inwestycja zakłada zagospodarowanie terenu wokół budynku. Pojawią się tam chodniki, ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Obszar zostanie oświetlony.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.