Trudności przy przebudowie Żurawiej

Brwinów

Na wieść o planowej przebudowie ul. Żurawiej w Brwinowie mieszkańcy skakali z radości. Finisz prac coraz bliżej, ale przy realizacji zadania nie brakowało kłopotów.

Modernizacja nawierzchni na Żurawiej była konieczna. Gmina Brwinów postanowiła zająć się drogą i przeprowadziła postępowanie przetargowe, w którym wyłoniono wykonawcę prac. Lada chwila Żurawia będzie niemalże perfekcyjna. Progi zwalniające mają zapewnić większe bezpieczeństwo, a komfort jazdy umożliwi nowa nawierzchnia z kostki betonowej i betonu asfaltowego. – W ciągu kilku najbliższych dni powinny zakończyć się prace budowlane związane z przebudową ul. Żurawiej. Robotnicy układają obecnie nawierzchnię jezdni i na początku przyszłego tygodnia powinno już być „po wszystkim” – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Nikt nie spodziewał się, że przy przebudowie drogi pojawią się komplikacje. – To chyba najtrudniejsza tegoroczna inwestycja drogowa gminy Brwinów.  Nie ze względu na zakres prac, wszak to tylko 670mb drogi, ale z powodu wysokiego poziomu wód gruntowych, co wiązało się z koniecznością pompowania wody i do kilku miesięcy przedłużyło budowę kanalizacji deszczowej –  przedstawia Kosiński.

Remont Żurawiej dobiega końca, ale gmina ma już kolejne plany. – W 2017 roku ten sam wykonawca przystąpi do przebudowy całej ulicy Mickiewicza: zarówno na odcinku od ul. Żurawiej do DW nr 720 ul. Biskupickiej, jak i na odcinku od DW nr 720 ul. Biskupickiej do ul. Kampinoskiej – prezentuje brwinowski włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.