Trudne warunki na drogach, prognozowana gołoledź

Region

Szykuje się trudna noc i poranek na drogach naszego regionu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącą mżawką i gołoledzią. Na drogach może być bardzo ślisko.

Komunikat wydano dla całego województwa mazowieckiego. – Miejscami, głównie we wschodniej połowie województwa, prognozuje się wystąpienie przejściowych, słabych opadów mrznącego deszcu lub mżawki, powodujących gołoledź – czytamy w nim.

O ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze już od kilku dni apelują policjanci. W minionym tygodniu, przy łagodniejszej pogodzie, na drogach powiatu pruszkowskiego i grodziskiego doszło do serii kolizji. – Bezpieczeństwu nie sprzyja pogoda. Aura potrafi zmienić się z godziny na godzinę, trzeba uważać na to jak się jeździ, zachować szczególną czujność nawet w tym przedświątecznym pośpiechu – mówiła nam kilka dni temu st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Podobny głos płynie z Grodziska. – Możemy mówić o tym, że liczba kolizji jest bardzo duża liczba. Na pewno mają na to wpływ warunki pogodowe i zabieganie. Na szczęście nie kończy się to tragicznie, ale apelujemy zarówno do kierowców jak i do pieszych, aby bardziej na siebie uważali. Ostrożność wskazana jest nawet na przejściu dla pieszych – zaznacza asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy powiatowej.

Do apelu przyłączamy się i my. Szczególnie rano warto zarezerwować trochę więcej czasu na dojazd do pracy, aby zaoszczędzić nerwów, pośpiechu i narażania się na niebezpieczeństwo. O sytuacji na drogach regionu informujcie nas na bieżąco, ślijcie wiadomości i zdjęcia na adres kontakt@wpr24.pl. Dzięki Wam będziemy mogli ostrzec innych kierowców.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.