Trawniki miejskie bardziej dostępne?

Region

Wkroczenie na trawnik miejski najprawdopodobniej wkrótce nie będzie karane. Posłowie pracują nad wykreśleniem tego zakazu z kodeksu wykroczeń - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Obecnie za wejście na trawnik w parku straż miejska może nałożyć mandat aż do 1 tys. zł. To ewenement w skali Europy. W wielu krajach Zachodu na porządku dziennym jest odpoczynek na kocu w centrum miasta. Wkrótce ma to być częstszy widok także u nas.

– Ludzie muszą mieć możliwość położenia się na trawie bez strachu, że ktoś im zaraz wlepi karę. Każdy powinien mieć szansę poopalać się, zrobić sobie przerwę od pracy i wypocząć na kawałku zieleni – powiedział Stanisław Pięta, poseł PiS, który we wtorek w sejmie zda sprawozdanie z prac nad zmianami w prawie.

Zmiany wejdą w życie najprawdopodobniej na przełomie sierpnia i września, czyli niestety u schyłku okresu letniego. Lepiej jednak później niż wcale.

Wprowadzenie zmian w kodeksie wykroczeń nie musi jednak oznaczać, że mieszkaniec Pruszkowa, czy Grodziska będzie mógł bezkarnie rozłożyć koc na trawniku w centrum miasta. Według projektu zmian to gmina zdecyduje, czy udostępnić zieleń dla rekreacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.