Transformers to nie bajka?

Pruszków

W Pruszkowie na jednym ze skupów złomu pojawili się Transformersi. Mają ponad trzy metry wysokości i ważą niemal tonę.

Transformers to seria amerykańskich filmów wyreżyserowanych przez Micheala Baya, w których Autoboty i Deceptikony toczą walkę o władzę nad ich rodzimą planetą „Cybertron”. Niezwykle cenna rzecz – tajemniczy sześcian, zostaje wyrzucony w przestrzeń kosmiczną i ląduje na Ziemi. Żądny władzy Megatron (przywódca Deceptikonów) podąża za artefaktem. Tak rozpoczyna się wojna na naszej planecie. W dodatku te dwie rasy niezwykle zaawansowanych technicznie robotów potrafią przekształcać swoje mechaniczne ciała w inne formy np. samochody czy zwierzęta. Więc mogą kryć się wszędzie.
 
Czy to jednak nie filmowa fikcja a rzeczywistość? Transformersi niedawno pojawili się w Pruszkowie na posesji przy ul. Przejazdowej. Jednak nie stoczą wojny, ponieważ są stalowymi figurami. Jest to kolejna część projektu realizowanego przez pruszkowską galerię figur stalowych. – Saga filmowa opowiadająca historię Transformersów, była niewątpliwe inspiracją do stworzenia replik tych robotów. Dokładnie są to auto roboty, które odwzorowują postaci głównych bohaterów filmowych: Optimus Prime, Bumblebee oraz Megatron. Każdy z nich waży około 900 kilogramów i mierzy średnio 3,2 metra wysokości. Ich premiera odbędzie się po 5 stycznia 2016 roku. Do tego czasu zakończymy ich budowę i ustawimy w taki sposób, aby można było je bezpiecznie oglądać – mówi Mariusz Olejnik, autor projektu.

Z pewnością wielu fanatyków sagi Transformers nie może doczekać się aż ujrzą swoich bohaterów, lecz nie tylko oni znajdą coś dla siebie. Galeria figur stalowych ma na swoim koncie także wiele innych wytworów m.in. Hulka, Terminatora czy metalowy motocykl. Wkrótce dołączą do nich także podobizny Putina i Obamy. Ku końcowi zbliża się realizacja stalowego auta. Olejnik: – Postaci Vładimira Putina, Baracka  Obamy, Marlylin Monroe, Elvisa Presleya, Michaela Jacksona i model Mercedesa SLR z 1956 roku w skali 1:1, zagoszczą w Galerii na dniach. Nie zwalniamy tempa i wiosną planujemy zaprezentować kolejne figury, a będą to podobizny m.in. Zenka Martyniuka, Kuby Wojewódzkiego na kanapie,  Roberta Lewandowskiego czy Mariusza Pudzianowskiego. Wszystkie moje pomysły są inspirowane postaciami filmowymi, gwiazdami muzyki i sportu czy celebrytami – zaznacza autor.

To nie koniec. Pomysłodawca galerii ma bardzo szerokie plany co do swojego projektu. – Wielkim wyzwaniem będzie realizacja trasy wystawowej, która obecnie  jest planowana na 2016 rok. Jestem w końcowej fazie prac nad jej zorganizowaniem,  będzie ona promowała Galerię Figur Stalowych. Pokażemy się w wielu miejscach w Polsce, aby jak największa liczba mieszkańców naszego kraju mogła zobaczyć zrealizowane moje pomysły i docenić wyjątkowość tej Galerii – wyjaśnia Olejnik.

Nie wykluczone, że pruszkowska galeria figur stalowych już wkrótce nie będzie wcale mniej znana niż Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.