Tragiczny stan dróg 718 i 701

Region

O złym stanie ulic Poznańskiej i Żbikowskiej w Pruszkowie nie trzeba chyba nikomu przypominać. Kierowcy wiedzą, że przejazd po którejś z tych dróg może doprowadzić do uszkodzenia samochodu.

Pan Robert przesłał do naszej redakcji film pokazujący, jak wygląda przejazd ulicą Poznańską i Żbikowską. Kierowcy i mieszkańcy od wielu lat upominają się o remont tych dróg. Niestety Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą obu dróg podkreśla, że generalny remont trasy 718 i 701 będzie możliwy dopiero po zakończeniu budowy autostrady.

Obecnie na odcinku trasy 701 od ulicy Żbikowskiej do ulicy Żytniej wprowadzony jest zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 8 ton. Ma to umożliwić doraźne naprawy i ograniczyć eksploatację nawierzchni. – Wiemy, że w równie złym stanie, co trasa 701, jest pobliska trasa 718. Niestety wprowadzenie ograniczeń jednocześnie na dwóch trasach w pewnym stopniu odcięłoby Pruszków od kluczowych połączeń. Póki co skupiamy się, więc na trasie 701 – poinformowała Monika Burdon rzecznik prasowy MZDW.

Póki co drogowcy podkreślają, że zarówno na trasie 701 jak i 718 znajdują się odpowiednie oznaczenia, które informują kierowców o złym stanie dróg. Wygląda na to, że na ich generalny remont trzeba będzie jeszcze poczekać.

Poniżej zamieszczamy film nadesłany przez Pana Roberta:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.