To ostatnie chwile, by wesprzeć akcję „Kolorowa Wyprawka”

Region

Tylko do końca wakacji będziemy zbierać przybory szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Przypominamy, że dary można zostawiać też podczas seansów Pruszkowskiego Kina letniego. Zachęcamy do wspierania akcji „Kolorowa Wyprawka”!

Po raz pierwszy „Kolorową Wyprawkę” zorganizowaliśmy trzy lata temu. Od tego czasu mieszkańcy, lokalne firmy i instytucje chętnie włączają się w zbiórkę szkolnych przyborów, a żeby podarować dzieciom radość wystarczy niewiele wysiłku i odrobina chęci. To dla tych najbardziej potrzebujących uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie zbieramy: piórniki, zeszyty, plecaki, farby, kredki, plastelina, bloki rysunkowe i techniczne, teczki, papier kolorowy. Słowem – wszystko, co może przydać się najmłodszym w nauce.

Jak już wspominaliśmy wszystkie zebrane dary zostaną przekazane podstawówce nr 2, do której uczęszcza ponad 1000 dzieci! A nie każde może pozwolić sobie wyprawkę z prawdziwego zdarzenia… – Zależy nam, aby zrobić coś dobrego dla społeczności lokalnej, która już od wielu lat obdarza nas zaufaniem. Akcję kierujemy szczególnie do tych dzieci, które z różnych powodów nie mogą liczyć na taką wyprawkę, jak ich lepiej sytuowani koledzy – mówi Milena Skoczylas, wiceprezes zarządu Grupy Wpr Media i koordynatorka „Kolorowej Wyprawki”. – Cieszymy się, że taka inicjatywa powstała, bo potrzeby są ogromne – zaznacza Marek Śrębowaty, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie.

Akcja będzie trwała do 28 sierpnia (do końca przyszłego tygodnia!). Dary dla uczniów można przynieść do naszej redakcji, która mieści się przy ul. Niecałej 10/2 w Pruszkowie (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Ponadto do akcji z łatwością mogą włączyć się pruszkowscy kinomani, bowiem dary można zostawić podczas seansów Kina Letniego. Kolejny seans już w najbliższą niedzielę 21 sierpnia o godz. 20.30. Wyświetlony zostanie film pt. „Zanim zasnę”.

Każdy, kto przekaże dary na „Kolorową Wyprawkę” będzie miał okazję wygrać m.in. płytę Dody z autografem.

Do tej pory darczyńcami zostali: Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Pruszkowie, fabryka ołówków St. Majewski i Hamelin, producent i dystrybutor artykułów papierniczych oraz wiele pojedynczych osób. Zachęcamy do współpracy również inne lokalne firmy i instytucje. Wspólnie sprawmy, aby rok szkolny kojarzył się dzieciom z dużą frajdą!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.