To był iście ekologiczny weekend!

Książenice

W minioną sobotę w Książenicach odbył się Piknik Ekologiczny. Można było spróbować tradycyjnych potraw i podziwiać piękne rzeczy, które zostały ręcznie wykonane. Nie brakowało również innych atrakcji, nawet dla tych najmłodszych.

Impreza na stałe zapisała się w kalendarzu kulturalnym Książenic, bowiem Piknik Ekologiczny odbył się już po raz piąty. 7 maja na terenie przy al. Marylskiego zebrali się mieszkańcy gminy Grodzisk Mazowiecki aby w swój własny i niepowtarzalny sposób świętować „Dzień Ziemi”. Jak co roku, podczas pikniku spotkali się wystawcy z całej Polski. Do zaoferowania mieli m.in. rękodzieła i ekologiczną żywność.

Od godziny 12.00 do 17.00 goście mogli podziwiać kunszt wystawców. Kto chciał mógł kupić wyroby z koronki klockowej, czy też spróbować tradycyjnych serów korycińskich. Nie zabrakło również tradycyjnego grilla, a wraz z nim: kiełbasek, karkówki, piersi z kurczaka czy kaszanki. Oferowana była również gorąca grochówka! Natomiast ci, którzy chcieli osłodzić sobie życie mogli spróbować domowych ciast.

Na sam początek gości przywitał występ przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Wielki Mały Świat. O godz. 13.00 rozpoczęły się warsztaty manualne i kreatywne. Młodzież i dorośli mogli wziąć udział m.in. w warsztatach z robienia toreb oraz z tkania mandali (włókna tkane na dwóch skrzyżowanych patykach z kolorowej przędzy – przyp. red.). Godzinę później odbył się koncert szantowy w wykonaniu Grodziskiego Klubu Żeglarskiego Czysty Wiatr. Organizatorzy zadbali również o to, aby najmłodsi nie narzekali na nudę, dlatego zorganizowano dla nich wiele gier i zabaw.

Jak przystało na ekologiczną imprezę, podczas pikniku można było wymienić makulaturę i elektroodpady na rośliny. Każdy kto przyniósł jedną sztukę dużego lub średniego sprzętu bądź trzy sztuki drobnego sprzętu, a także ci z 1 kg baterii oraz 4 kg makulatury otrzymywali jedną sadzonkę.

Pogoda dopisała, bo było ciepło i słonecznie. Zapowiedzi osób, które zorganizowały Piknik Ekologiczny zostały zrealizowane w całości, a liczna obecność gości pokazała, że to nie byle jakie wydarzenie. Krótko mówiąc było: smacznie, rodzinnie i wesoło.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.