To będzie przełom w sprawie kamienicy?

Pruszków

Powiatowemu Inspektoratowi Nadzoru Budowlanego udało się skontaktować z właścicielem starej kamienicy, która znajduje się na rogu ul. Pilnikowej i Długiej w Pruszkowie. Są szanse, że budynek przestanie straszyć i zagrażać bezpieczeństwu.

Pęknięte ściany, brak znacznej części zadaszenia i wielu cegieł… Delikatnie rzecz ujmując stan wspomnianej kamienicy nie jest najlepszy. Na pierwszy rzut oka budynek sprawia wrażenie jakby za kilka sekund miał się zawalić. Sprawa została zgłoszona straży miejskiej przez jednego z mieszkańców, następnie trafiła do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie.

Inspektorat dwukrotnie wyznaczał termin rozprawy administracyjnej. Właściciel budynku nie stawił się na żadnej z nich. Można było wysnuć podejrzenia, że celowo ignoruje korespondencję, jednak sprawa wygląda nieco inaczej. – Nareszcie udało się nam skontaktować z właścicielem budynku. Poinformował nas, że przebywał za granicą i dlatego nie mógł stawić się na wezwania – mówi Hanna Kania, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie.

Co dalej? – Termin spotkania został ustalony na przyszłą środę. Mamy nadzieję, że sprawa zostanie skutecznie załatwiona. Póki co bez decyzji właściciela nie możemy określić czy budynek zostanie rozebrany, czy też odbudowany – informuje Kania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.