To będzie huczne święto Milanówka

Milanówek

Trzy dni dobrej zabawy w klimacie lat 20. i 30., szczudlarze, kataryniarze, uliczny teatr i dużo muzyki, w tym koncert Zbigniewa Zamachowskiego. Tak w Milanówku będzie wyglądało tegoroczne Święto Miasta.

W pierwszy wrześniowy weekend w Milanówku czeka nas niemal podróż w czasie. W mieście zapanuje nastrój dwudziestolecia międzywojennego. Zacznie się w piątek, 2 września, od potańcówki u strażaków z OSP i pokazu filmu z 1937 r. „Dziewczyna szuka miłości”.

W sobotę, 3 września, atrakcje od samego rana. O godz. 9.00 rozpoczną się Targi Dobrego Smaku. Na ul. Warszawskiej pojawią się kramy i stoiska. – Będzie można obejrzeć i nabyć piękne, ręcznie malowane jedwabie, zjeść smakołyki wytwarzane dawnymi metodami oraz podziwiać limuzyny z lat dwudziestych i trzydziestych – zachęca milanowski magistrat. Od godz. 13.00 pokazy mimów, szczudlarzy, zabawy w starym stylu i możliwość skorzystania w riksz rowerowych. O tej samej porze swoje podwoje otworzy „Strefa EKD”, gdzie znajdziemy makiety starych kolejek, wystawę, zabawy i konkursy.

Również w sobotę odbędą się warsztaty rysunkowe i malarstwa na jedwabiu. Z czytelnikami spotka się Agnieszka Jeż, autorka książki „Kuchnia dwudziestolecia. Co i jak jadano”. Na dzieci czekał będzie teatrzyk i rozmaite gry.

Kulminacją sobotniej odsłony imprezy będzie bal na Warszawskiej przed Cafe Przystanek. – W trakcie balu oprócz znanych piosenek takich jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Ada to nie wypada”, będziemy mogli podziwiać pokazy mody, scenki teatralne oraz popisy młodych wokalistów, którzy wcielą się w gwiazdy dwudziestolecia. Zaplanowaliśmy krótki performance teatru ulicznego oraz wiele atrakcji muzyczno-tanecznych. Sobotnią gwiazdą Święta Miasta będzie występ znanego aktora Zbigniewa Zamachowskiego, który zaprezentuje swój recital muzyczno-kabaretowy – informuje urząd miasta w Milanówku. Dzień zakończy się pokazem tancerzy z teatru ognia.

W niedzielę świętowanie na sportowo. – Zapraszamy na Milanowski Wimbledon na kortach ziemnych przy ul. Krakowskiej. O godzinie 15.00 ruszają Mistrzostwa Milanówka Kobiet, a następnie odbędą się gry pokazowe najlepszych milanowskich tenisistów. Wimbledonowi będą towarzyszyły dwie wystawy fotograficzne: „Ptaki naszych okolic” oraz „Orły Milanowskiego Tenisa” autorstwa Jacka Wierzejskiego. Zostaną także zaprezentowane ryciny, obrazy i książki związane z tenisem pochodzące z prywatnej kolekcji Jerzego Zielińskiego. Podczas imprezy odbędzie się aukcja zdjęć, z której dochód zostanie przekazany milanowskiemu schronisku dla zwierząt – czytamy w programie imprezy. Ostatnim akcentem miejskiej fety będzie znów potańcówka u strażaków.

Patronem medialnym Święta Miasta są Gazeta WPR i portal WPR24.pl

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.