Termomodernizacja „szóstki” na finiszu

Pruszków

Gołym okiem widać, że Szkoła Podstawowa nr 6 w Pruszkowie zmieniła się bardzo. Ale zmiany nie zaszły tylko na zewnątrz.

Do tej pory szkolny budynek, delikatnie mówiąc, nie prezentował się najlepiej. Odpadający i popękany tynk, niejednolite kolory elewacji sprawiały, że nie było na czym zawiesić oka. Jednak nadeszły zmiany. W tej chwili szkoła prezentuje się zupełnie inaczej. Na samym dole zdobi ją pas wykonany z szarych cegieł, a reszta utrzymana jest w kolorystyce jasnego beżu. Jednak termomodernizacja to coś więcej niż tylko wygląd. Cały budynek docieplono, wymieniono izolacje fundamentu i instalację centralnego ogrzewania.

Jednak nie obyło się bez drobnych problemów. Wykonawca przekroczył czas w jakim miał wykonać wszelkie roboty, dlatego miasto nałożyło na niego kary finansowe. – Trwają już ostatnie prace wykończeniowe. Właśnie zakończyliśmy współpracę z wykonawcą. Ponieważ wszyscy dobrze wiemy, że proces remontowy przeciągnął się zbyt długo musieliśmy naliczyć wykonawcy kary wynikające z umowy. Mieliśmy zapisane terminy, że prace wewnętrzne zakończą się 20 sierpnia, a zewnętrzne 30 października. Z uwagi na warunki pogodowe należało aneksować umowę w zakresie prac zewnętrznych do połowy listopada. Miasto naliczyło wykonawcy kary umowne 254 tys. zł za nieterminowe wykonanie prac – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się drobnymi poprawkami. – Mamy trochę uwag jeżeli chodzi o kwestie wykończenia poszczególnych prac, jednak nie są to duże poprawki. Chodzi o kwestie niedomalowania lub niedoszlifowania w pewnych miejscach. Jesteśmy na etapie rozliczania co zostało wykonane, a co nie. Większość prac została zrobiona. Jedyną rzeczą, która jest niewykonana to schody przy wejściu głównym. Miały być zrobione nowe schody i podjazd dla wózków. Schody zostaną wykonane w okresie wakacji 2018 – wyjaśnia wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.