Termomodernizacja pruszkowskiego urzędu

Pruszków

Pruszków planuje wykonać termomodernizację gmachu urzędu miasta. Sprawdziliśmy jak zmieni się wygląd zewnętrzny budynku.

Urząd Miejski przy ul. Kraszewskiego w Pruszkowie nie robi zbyt dużego wrażenia gdy spojrzymy na niego z zewnątrz. Choć nie zalicza się do najgorszych, to w naszym regionie można znaleźć bardziej okazałe gmachy. Jest szansa, że ta sytuacja ulegnie zmianie i budynek zmieni swój wygląd.

Miasto posiada pełną dokumentację i zamierza zrealizować termomodernizację czterech obiektów budowlanych: Gimnazjum nr 4 przy ul. Hubala, Szkołę Podstawową nr 6 przy ul. Lipowej, Przedszkole Miejskie nr 11 przy ul. Hubala oraz wspomniany budynek urzędu.

Jednak wszystko jest uzależnione od pozyskania funduszy zewnętrznych. – Realizacja robót budowlanych we wszystkich obiektach jest uzależniona od pozyskania środków zewnętrznych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Szacunkowy koszt prac to 5 mln zł – wyjaśnia Krzysztof Gołda, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Zgodnie z założeniami termomodernizacja przyczyni się do zmniejszenia kosztów ponoszonych na energię cieplną – dodaje.

Po przeprowadzeniu inwestycji, zmieniłby się znacznie wygląd zewnętrzny urzędu. – W ramach termomodernizacji budynku urzędu miejskiego zostanie wykonane ocieplenie ścian wraz z nową elewacją, a także wymiana części okien. Wraz z termomodernizacją planujemy wykonać przebudowę wejścia głównego od ul. Kraszewskiego oraz rozbudowę wejścia bocznego, o wiatrołap z przebudową pochylni dla osób niepełnosprawnych. W ramach powyższych prac zostaną zlikwidowane balkony. Na elewacji znajdzie się m.in. podświetlany zegar i szyld z napisem Urząd Miejski w Pruszkowie – mówi Gołda.

Jak informują urzędnicy, jeśli uda się pozyskać odpowiednie środki, w pierwszej kolejności prace termomodernizacyjne zostaną rozpoczęte w placówkach oświatowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.