Termomodernizacja pruszkowskiego urzędu rozpoczęta

Pruszków

23 kwietnia pojawiły się pierwsze utrudnienia z dostępem do Urzędu Miasta w Pruszkowie. Główne wejście od ul. Kraszewskiego zostało zamknięte, a otwarto dwa boczne od strony parkingu. To za sprawą remontu budynku. Sprawdźcie co się zmieni.

O tym, że budynek pruszkowskiego urzędu miasta przejdzie termomodernizację pisaliśmy wielokrotnie. Tymczasem prace już się rozpoczęły, a wraz z nimi pierwsze utrudnienia. Warto pamiętać, że głównym wejściem nie dostaniecie się do obiektu. – Na tę chwilę utrudnienia dotyczą głównie wejścia frontalnego od ul. Kraszewskiego. Kolejne będą pojawiać się systematycznie wraz z postępem prac, o wszystkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco – mówi Jacek Dutkiewicz, sekretarz miasta. – Później pojawią się utrudnienia np. związane z wjazdem i wyjazdem na teren parkingu – dodaje.

Po zrealizowaniu tego zadania wygląd zewnętrzny budynku zmieni się. Również modernizacji poddane zostanie to, czego nie widać gołym okiem. – Przeprowadzamy termomodernizację w zakresie wymiany okien, pokrycia dachowego, przebudowy dwóch wejść (głównego i bocznego, wraz z przebudową pochylni dla osób niepełnosprawnych – przyp. red.) Prace obejmują również usunięcie balkonów, zabezpieczenia budynku poniżej gruntu, wymianę windy, remontu czterech pokoi i piwnic. Zmieni się też elewacja. Głównie chodzi o to, aby zmniejszyć koszty związane z funkcjonowaniem budynku – wyjaśnia Dutkiewicz.

Przewidywany termin zakończenia robót to 30 sierpnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.