Teren zostanie uprzątnięty

Pruszków

Mieszkańcy ul. Helenowskiej od dawna walczyli, aby ktoś zajął się uporządkowaniem terenu przy posesji oznaczonej numerem 5a. Wygląda na to, że niebawem ich zabiegi zakończą się sukcesem.

Problem sprowadza się do tego, że na posesji przy Helenowskiej 5a znajduje się duża ilość śmieci. Od dłuższego czasu nikt nie zajmuje się terenem. Mieszkańcy ul. Helenowskiej zgłaszali sprawę do straży miejskiej licząc na rozwiązanie problemu. Liczyli również na zaangażowanie miasta w sprawę. Widok walających się śmieci nie należy do najprzyjemniejszych. Mieszkańcy Helenowskiej liczyli na szczęśliwy finał sprawy, jednak na drodze pojawiły się przeszkody.

Trudności sprowadzały się do problemów natury formalnej. Właściciel posesji zmarł i trzeba było znaleźć jego spadkobierców. Straż miejska zapewniała, że robi wszystko, aby rozwiązać sprawę. W końcu udało się ustalić, kto jest właścicielem posesji. A więc teraz śmieci powinny zniknąć i sprawa zostanie załatwiona. Czy tak będzie? –  Udało się odnaleźć właściciela posesji przy ul. Helenowskiej 5a, który otrzymał ją w drodze spadku. Zobowiązał się, że teren zostanie uporządkowany –  mówi Urszula Skrabska ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Deklaracja uprzątnięcia terenu padła, a czy wyznaczono jakiś termin uporządkowania posesji? –  Właściciel zobowiązał się, że stopniowo będzie porządkował teren. Mamy tu do czynienia z ubogą rodziną, której nie stać, aby od razu zrobić porządek. Są jednak chętni do działania. Stopniowo będą porządkować teren –  wyjaśnia Skrabska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.