Teren zielony w formie labiryntu

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska stawiają na tereny rekreacyjne. Niebawem wystartują prace projektowe, m.in. na wyczekiwany od dawna skwer przy ul. Jaśminowej.

Wostatnich latach wiele terenów rekreacyjnych na terenie grodziskiej gminy przeszło modernizację. Mieszkańcy mogą korzystać ze Stawów Goliana oraz Parku Skarbków, niedawno ruszyły prace na Stawach Walczewskiego. Ale to dla władz Grodziska mało, dlatego już ogłoszono przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla kolejnych obszarów zielonych. Chodzi o tereny przy ulicach Jaśminowej, Łowczej, Traugutta i Granicznej, Bocianiej i Królewskiej. – Pojawił się program unijny, z którego można czerpać pieniądze na odtwarzanie terenów zielonych i ukwiecanie miasta. Można uzyskać aż 80 proc. finansowania, dlatego ogłosiliśmy przetarg na projekty, by móc złożyć jak najwięcej wniosków – podkreśla Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Dwie najciekawsze inwestycje z tej listy to skwer przy ulicy Jaśminowej oraz teren przy ul. Łowczej. Przy Jaśminowej pojawią się boiska do badmintona i siatkówki plażowej, siłownia plenerowa oraz niewielki plac zabaw. Teren ma być przeznaczony głównie dla miłośników aktywnego spędzania czasu. W parku znajdą się też alejki do biegania i jazdy na rowerze. Oczywiście nie zabraknie miejsca do odpoczynku.

Nieco inne przeznaczenie będzie miał teren przy ul. Łowczej. Grodziscy włodarze chcą przywrócić temu miejscu funkcję rekreacyjną, ale głównie z myślą o dzieciach. Najmłodsi mieszkańcy do dyspozycji będą mieli „zielony labirynt” – teren parku zostanie obsadzony małymi krzewami w taki sposób, by stworzyły one ściany, a w środku labiryntu nie zabraknie niespodzianek. Oprócz placu zabaw dzieci znajdą tam ciekawe gry terenowe, dzięki którym będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek przyrodniczych. „Poznaj drzewa”, „Owady. Przyjaciele i wrogowie”, „Ptasie zagadki” – to tylko niektóre gry, które pojawią się w parku.

Kiedy wystartują roboty związane z modernizacją terenów zielonych? – Chcemy ruszyć z pracami tak szybko jak będzie to możliwe – odpowiada burmistrz Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.