Tenis po japońsku w Książenicach

Książenice

Zawodnicy z całego świata zjadą się do Książenic, aby rywalizować w mistrzowskich zmaganiach. W dniach 22-24 maja na hali głównej Strefy Ruchu zostaną rozegrane X Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w soft tenisie.

Dla wielu osób soft tenis pozostaje lądem nieodkrytym. Powszechnie wiadomo, że w tenisa gra Agnieszka Radwańska, która staje na korcie i w pocie czoła walczy o punkty, aby wygrać kolejny mecz. Wiadomo – kort, rakieta, twarda piłeczka.

A soft tenis? Jego korzeni należy szukać w XIX wieku w Japonii. W soft tenisa gra się miękkimi i gumowi piłkami. Rakieta jest bardziej elastyczna. Dodatkowo liczenie punktów jest nieco inne niż w klasycznym tenisie. Zawodnik w grze pojedynczej musi zdobyć cztery punkty, aby odnieść zwycięstwo. W podwójnej trzeba uzyskać o jedno „oczko” więcej. Warto wspomnieć, że w azjatyckiej odmianie gry piłkę można przebijać nad siatką, a także obok niej.

Nadarza się znakomita okazja, aby rywalizacji w soft tenisie przyjrzeć się z bliska. W dniach 22-24 maja w Książenicach zostaną rozegrane X Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski. –  Otrzymaliśmy zgłoszenia od 80 zawodników. Pojawią się tenisiści z całego świata. Nie zabraknie mocnych zawodników z Japonii i Korei. Będą także ciekawi gracze z Europy – zapowiada Tomasz Matuszelański, trener soft tenisa i współorganizator mistrzostw.

Rywalizacja będzie toczyła się w kilku kategoriach wiekowych. Nie zabraknie atrakcji dla kibiców. 21 maja w godzinach 15.00-18.00 odbędą się treningi otwarte. Każdy będzie mógł obserwować gwiazdy, a także zagrać z nimi. Zatem warto skorzystać z okazji i poznać soft tenis z bliska. – To dyscyplina, która jest niezwykle popularna w Azji i ciągle się rozwija. W Polsce oraz Europie jego popularność stopniowo rośnie, choć cały czas daleko mu do klasycznego tenisa – mówi Matuszelański.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.