Teczka życia, czyli historia zdrowia

Region

W sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia bliskiej nam osoby wzywamy pogotowie. Ratownicy zasypują nas gradem pytań, jednak nie zawsze potrafimy udzielić odpowiedzi. W takiej sytuacji egzamin zdaje teczka życia.

Dokument ma szczególną wartość w odniesieniu do osób starszych oraz samotnych. Przede wszystkim w teczce życia zawarte są informacje na temat zdrowia pacjenta. Dokument dostarcza niezbędnej wiedzy na temat osób, z którymi należy kontaktować się w przypadku nagłej choroby. To tak naprawdę karta informacyjna pacjenta. Są sytuacje, w których ratownicy medyczni oraz lekarze nie mają żadnych informacji na temat pacjenta. Teczka życia ułatwia im pracę, a przede wszystkim walkę o zdrowie i życie. 

Co powinien zawierać dokument? Karta składa się z dwóch części. Pierwsza to podstawowe dane oraz kontakt do osób upoważnionych do otrzymywania informacji o stanie zdrowia. Z kolei druga część dotyczy stanu zdrowia. Powinna zawierać spis przebytych chorób, przyjmowane leki, alergie oraz uczulenia. Karta powinna być potwierdzona podpisem oraz pieczątką lekarza oraz osoby wypełniającej formularz.

Warto pamiętać, że dane w teczce życia należy aktualizować na bieżąco. Dodatkowo należy ją umieścić w widocznym miejscu w domu i oznaczyć specjalną naklejką, którą otrzymamy przy okazji odbioru dokumentu.

Do wypełnienia teczki życia zachęca urząd gminy w Brwinowie. Karty można otrzymać w przychodni rejonowej bądź Środowiskowym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Kościuszki 4a.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.