TBS wyremontuje pustostany

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” w Pruszkowie szykuje się do kolejnego przedsięwzięcia. Tym razem chodzi o remont pustostanów i przywrócenie ich do użytkowania.

TBS chce pozyskać i odnowić około 25 takich obiektów. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie prac. – Szacuje się, iż do remontu przeznaczonych będzie ok. 25 pustostanów. Podana ilość jest jedynie orientacyjną i w żaden sposób nie jest wiążąca. Na chwilę obecną Zamawiający nie ma wiedzy, ile faktycznie będzie pustostanów do remontu, a ich szacunkową ilość prognozuje na podstawie poprzednich lat – czytamy w ogłoszeniu.

Jak zaznacza TBS, zakres prac obejmuje roboty budowlane mające na celu przygotowanie lokalu będącego pustostanem do zamieszkania. – W zależności od stopnia zniszczenia lokalu, jego wyposażenia technicznego, uzgodnień z przyszłym najemcą i charakteru przeznaczenia (np. lokal socjalny) zakres robót do wykonania w lokalach będzie różny.Podstawowe roboty budowlane obejmować będą najczęściej naprawy tynku, stolarki okiennej, drzwiowej, prace malarskie, remont instalacji sanitarnej i elektrycznej – zaznacza Towarzystwo.

Pustostany będą przekazywane do remontu sukcesywnie, w miarę ich pozyskiwania, dlatego wykonawca musi być przygotowany na ewentualne prowadzenie prac równolegle w kilku lokalach.

Postępowanie przetargowe w tej sprawie jest w toku. Na oferty od firm zainteresowanych tym zadaniem TBS czeka do 9 lutego. Jeśli uda się wybrac wykonawcę i podpisać umowę, prace mają zakończyć się najpóźniej 31 grudnia tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.