TBS planuje budowę na ul. Zakątnej

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” szykuje się do kolejnej inwestycji w Pruszkowie. Przy ulicy Zakątnej ma powstać budynek z dziesięcioma lokalami mieszkalnymi.

TBS ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budynku przy ul. Zakątnej. Dokumentacja ma uwzględniać miejsca postojowe z garażem podziemnym, pion komunikacyjny z windą i wstępnie około 10 mieszkań o powierzchni do 52 metrów kw. Najmniejsze, jednopokojowe lokale mają nie przekraczać 30 metrów kw.

To wstępne założenia. Konkretne propozycje przygotują projektanci i dopiero po zapoznaniu się z efektem ich prac będzie można szczegółowo określić i metraż i liczbę lokali. – Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego będzie mógł tam stanąć budynek o wysokości czterech kondygnacji. Więcej niż 10 lokali mieszkalnych może się tam nie zmieścić. Działka jest niewielka, czekamy też na propozycje jej zagospodarowania – mówi nam Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

Po rozstrzygnięciu przetargu wybrany wykonawca będzie miał piętnaście dni na przygotowanie koncepcji i pięć miesięcy na wykonanie kompletnej dokumentacji. Niewykluczone, że budowa przy ul. Zakątnej ruszy jeszcze w tym roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.