Targowisko będzie na miarę czasów

Brwinów

Na facebookowym profilu Arkadiusza Kosińskiego, burmistrza Brwinowa, natrafiliśmy na nieco intrygujący wpis. Początek brzmiał: „Uchylę rąbka pewnej informacji: od kilku miesięcy pracowaliśmy nad koncepcją modernizacji targowiska...”

Postanowiliśmy więc poznać nieco szerzej ów „rąbek informacji”. Na czym polega koncepcja przebudowy targowiska w Brwinowie? – Zaczęliśmy nad nią pracować jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Pojawiła się pierwsza wersja, druga, sugestie zmian. W kwietniu pokazaliśmy tę koncepcję właścicielom nieruchomości sąsiadujących z targowiskiem. Generalnie im się spodobała, uwagi uwzględniliśmy w kolejnej wersji opracowania – mówi nam Arkadiusz Kosiński.

Dobrze, ale na jakich elementach owa koncepcja ma się opierać? – Dziś układ jest taki, że wszystkie obiekty na targowisku są odsunięte trzy metry od granic sąsiednich nieruchomości. Za pawilonami, ale jeszcze na terenie targowiska jest bałagan, wieczorami dochodzi do „dziwnych”, rozrywkowych spotkań. Zaproponowaliśmy więc „rozciągnięcie” pawilonów do granic nieruchomości. W rezultacie na targowisku będą mogły powstać większe pawilony, zwiększy się również przestrzeń na komunikację, powstanie przepisowa droga pożarowa. Przybędzie  zadaszonych miejsc do handlu – twierdzi burmistrz.

Arkadiusz Kosiński podkreśla, że koncepcja modernizacji targowiska spodobała się też samym kupcom. – Wczoraj się z nimi spotkaliśmy, przyszło kilkadziesiąt osób. Generalnie plan im się spodobał, choć oczywiście jakieś obawy były. W przyszłym tygodniu uruchamiamy konsultacje z użytkownikami targowiska, czyli naszymi mieszkańcami. Liczymy, że do 17 lipca zbierzemy wszystkie uwagi, aby na koniec sierpnia wypracować optymalne rozwiązanie – mówi.

Kiedy więc przebudowa targowiska może się rozpocząć? Burmistrz Kosiński: – To jest długotrwały proces. Najwcześniej w 2019 roku. Będziemy szukać źródeł dofinansowań zewnętrznych.

Już teraz burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie inicjujące konsultacje społeczne w sprawie koncepcji modernizacji targowiska. Odbędzie się ono 27 czerwca o godz. 18.00 w OSP Brwinów przy ul. Pszczelińskiej 3.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.