Tańsze bilety, uczniowie za darmo

Region

Stołeczni radni zadecydowali. Od 1 czerwca zapłacimy mniej za bilety długookresowe w środkach komunikacji miejskiej. Z kolei od września za darmo będą mogli z niej korzystać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

O kwestii zmian w stołecznej komunikacji mówiło się od dłuższego czasu. Pasażerowie kupujący bilety na I i II strefę niejednokrotnie podkreślali, że płacą zbyt dużo. W końcu nad sprawą pochylili się stołeczni radni, którzy w styczniu zapowiadali udogodnienia. – Przywiązując wielką wagę do jakości transportu miejskiego, Rada m.st. Warszawy szuka rozwiązań, które uczynią korzystanie z niego łatwiejszym i bardziej przyjaznym. Dlatego – ze wsparciem Prezydenta m.st. Warszawy – zamierzamy wprowadzić ułatwienia w korzystaniu z transportu miejskiego – napisali radni w stanowisko przyjętym na styczniowym posiedzeniu. 

W końcu dla pasażerów zaświeciło słońce. Ci, którzy inwestują w bilety długookresowe ważne w I i II strefie zapłacą nieco mniej. Od 1 czerwca 30-dniowy będzie kosztował 180 zł, czyli o 30 zł mniej niż dotychczas. Dotychczas 90-dniowy bilet to wydatek rzędu 536 zł, po zmianach jego cena wyniesie 460 zł. Pasażerowie zyskają także nowe możliwości. 22 zł będzie kosztował bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla grupy maksymalnie 10 osób, za bilet trzydniowy na dwie strefy zapłacimy 57 zł (na I strefę 36 zł).

Z pewnością powody do zadowolenie mają również rodzice dzieci uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjów. Od 1 września na podstawie karty ucznia najmłodsi będą mogli korzystać z komunikacji za darmo. Dotyczy to zarówno tych, którzy mieszkają i uczą się w Warszawie, a także dojeżdżających do placówek oświatowych w stolicy. Stołeczny ratusz liczy, że takie rozwiązanie wpłynie na zwiększenie się liczby osób korzystających ze środków transportu miejskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.