Tanecznym krokiem na mistrzostwa

Raszyn

Udany debiut Mai Klimaszewskiej w kategorii 16+. Podczas krajowych mistrzostw tańca federacji IDO, które odbyły się na początku marca w Karczewie mieszkanka gminy Raszyn zdobyła kwalifikację na mistrzostwa Europy i świata.

Maja Klimaszewska urodziła się, żeby tańczyć – tak najkrócej można ująć całą sprawę. Po raz pierwszy na sali treningowej pojawiła się w wieku… 4 lat. Czas płynie nieubłaganie, a Maja nadal tańczy i odnosi kolejne sukcesy. Jeszcze do niedawna startowała w kategorii 12-15, a w Karczewie przyszło jej zadebiutować wśród seniorek.

Była najmłodsza spośród całej stawki, ale nie dała się stłamsić rywalkom. Tancerka KS Grawitacja Piaseczno z największą precyzją starała się wykonać wszystkie ruchy, aby oddać piękno przygotowanej choreografii. Sędziowie docenili jej występ, co w konkurencji disco dance solo dało jej awans do ścisłego finału. 16-latka ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Ten rezultat dał jej powołanie do kadry Polski juniorów oraz kwalifikację na tegoroczne mistrzostwa Europy i świata, które odbędą się odpowiednio na Białorusi i w Czechach.

Klimaszewska wystąpiła również w duecie z Zuzanną Szewczak. Młode tancerki zakończyły rywalizację ze srebrnym medalem.

Czy można mówić o sukcesie? Maja kręci głową, bo czwarte miejsce w starcie indywidualnym nie spełnia jej ambicji. Wraca na salę i ciężko trenuje, żeby w kolejnym starcie stanąć na podium.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.