Taksówkarze blokują autostradę A2 w Brwinowie [AKTUALIZACJA]

Region

Od godz. 12.00 na autostradzie A2 na wysokości Brwinowa trwa blokada i protest taksówkarzy. Są duże utrudnienia w kierunku Warszawy. Odblokowano już jeden pas ruchu, ale rozładowanie korka może potrwać.

Taksówkarze protestują przeciwko konkurencji jaką stwarzają przede wszystkim zagraniczne firmy takie jak Uber. Nie muszą one spełniać tak rygorystycznych warunków i stopniowo wypierają tradycyjne taxi z rynku.

Blokada autostrady A2 to kolejna odsłona sprzeciwu taksówkarzy wobec takiej sytuacji. Od godz. 12.00 autostradę A2 na wysokości Brwinowa blokuje około sto taksówek. Bardzo wolno poruszają się one w stronę Warszawy. – Utrudnienia jeszcze trwają. Na miejscu są policjanci z wydziału ruchu drogowego. Udrożniony został już lewy pas w kierunku Warszawy. Na miejsce zmierzają holowniki, przygotowane zostały pierwsze wnioski o ukaranie protestujących. Chodzi o tamowanie ruchu – mówi nam komisarz Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji w Pruszkowie.

Przywrócenie płynnego ruchu na nitce w kierunku Warszawy może potrwać nawet kilka godzin. Kierowcom radzimy wybierać inną trasę.

Aktualizacja godz. 15.00:

Taksówkarze zjechali z autostrady A2 w Pruszkowie, protest zakończył się.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Taksówkarze blokują autostradę A2 w Brwinowie [AKTUALIZACJA]”

 1. Mirosław katolik pisze:

  Dawać kary taksówkarzą. Jakby dali dobre propozycję, to uber by się nie rozwinął. Sami sobie są winni. Niech więc nie płaczą teraz. Niech blokują Parlament Europejski, ze dopuszcza zagraniczne firmy do konkurencji.

 2. Yeti yebać taxi pisze:

  Nazywam się Yeti

 3. olo pisze:

  Uber to zwykłe oszustwo !!! brawo TAXI !!!!

 4. Anonim pisze:

  Powinni wszystkim zwracać za paliwo. Dzisiaj stałem 100 minut w korku i zużyłem dużo więcej paliwa niż zawsze.

 5. Wilku Starszy pisze:

  Nikt taksowkarzom nie broni zaczac jezdzic dla Ubera skoro to taka konkurencja. Aplikacje taksowkowe to przyszlosc, postepu nie da sie zatrzymac.

 6. TAXI-STOP pisze:

  Po co nam taksówki? Zmusić ubera do płacenia podatków w PL, a taksiarze to stare cwaniaki i sobie poradzą gdzie indziej.
  TAXI STOP!

 7. Krop pisze:

  Są już na Al. Jerozolimskich i blokują jazdę w kierunku Warszawy

 8. Kawon pisze:

  Logika taksówkarzy:
  -Oni mają lepiej, nie chcemy jeździć jak oni! Zlikwidujmy konkurencję!
  -Oni nie potrzebują licencji, kiedy my tak! Zamiast znosić licencję każmy im je zrobić!

 9. Janusz pisze:

  Karać ich za takie akcje. To jest zamach na demokrację i wolność wyboru. Do tego sami zrażają klientów. Powinny posypać się mandaty i wnioski z dodatkowych paragrafów. Niekaralność poszła by się kochać, a cierpy musiały by szukać uczciwej pracy.

 10. Paproch. pisze:

  Taxi się w dzisiejszych czasach nie sprawdza. Wysoka cena, czas oczekiwania, brak uprzejmości i zdarzają się niestety naciagacze szczególnie dla osób z innych miast.

 11. Grabarz pisze:

  Istna hatakumba, jak mawiał pewien znakomicie wykształcony urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości. Istotnie obwodnice Radomia, Kielc, czy Lublina są dużo ładniejsze, trwalsze i szersze niż ta paskudna autostrada A2. W okolicy Pruszkowa jest w ogóle najgorzej, a fe!

 12. Leoś pisze:

  Nikt nie zabrania im jeździć jako Uber.

  • Zbigniew pisze:

   O to to.

  • X pisze:

   Sami sobie są winni. W Uberze płacisz w aplikacji i od razu wiesz ile kurs kosztuje, a w taksówce wszystko zależy od łaski pana szofera którędy Cię zawiezie bo np z Okęcia do Centrum będzie objazd przez Pułtusk. Poza tym niech oni takich świętych z tymi podatkami nie udają, bo nie raz wracaliśmy z Warszawy do Pruszkowa za pieniądze w łapę, bo żaden cierpiarz nie chciał pojechać na taksometrze bo nie opłacalne… Zamiast jeżdzić tyle co Uber to jeden z drugim stoją całymi dniami na postojach i by chcieli 2-3 kursami zrobić całą dniówkę… A niech się gonią!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły