Tak będzie wyglądało liceum im. Mickiewicza

Piastów

W piastowskim urzędzie miasta trwa procedura przetargowa dotycząca rozbudowy i przebudowy Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Miasto planuje przeprowadzić tę inwestycję wspólnie z partnerem prywatnym.

To jedno z tych dużych i długo oczekiwanych przedsięwzięć. Choć sama placówka dopiero będzie obchodziła 75. rocznicę powstania, to jej budynki są jeszcze starsze. – Ten obiekt w swoim zasadniczym kształcie powstał ponad 80 lat temu. Nie wytrzymuje dzisiejszych standardów. Od momentu, kiedy Piastów stał się organem prowadzącym szkołę i właścicielem nieruchomości, przystąpiliśmy do poprawy kondycji szkoły. Zarówno pod względem poziomu nauczania jak i stanu przestrzeni, czyli budynku który ma ponad 80 lat. Szkoła w tej chwili nie ma obiektów sportowych, poza asfaltowym boiskiem do koszykówki i iluzoryczną wręcz salą gimnastyczną. To warunki, które nie pozwalają szkole się rozwinąć na miarę naszych oczekiwań. Stąd decyzja o przystąpieniu do budowy nowego obiektu – mówi nam Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Jaki jest zakres inwestycji? – Zadanie na dziś to przebudowa i rozbudowa liceum wraz z budową hali sportowej. Powstanie nowy obiekt dydaktyczny od strony 11 Listopada i nowa hala sportowa połączone z dotychczasowym budynkiem, w którym mieści się szkoła. Ten stary budynek po zakończeniu tych prac zostanie poddany gruntownej rewitalizacji. Cały kompleks tych trzech obiektów będzie nowoczesną przestrzenią do nauki, z warunkami do uprawiania sportu, cała część kubaturowa będzie spełniać warunek wysokiej oszczędności energetycznej – dodaje włodarz Piastowa.

Prace mają przebiegać szybko jak na tak duże przedsięwzięcie. – Zakładamy, że budowa nowych obiektów nie powinna trwać dłużej niż około 20 miesięcy. Tego chcielibyśmy się trzymać, byłby to dla nas dobry model. Mamy takie czasy, że trzeba budować szybko, bo ma to sens ekonomiczny i nie tylko. Poza tym ta wielka inwestycja zakłada, że szkoła będzie funkcjonowała do końca w swojej siedzibie. Nie chcemy zakłócać w nadmierny sposób jej pracy. Więc czas trwania tej inwestycji jest dla nas niezwykle istotny – zaznacza Szuplewski.

Budowa będzie przebiegać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Inwestycję ma sfinansować i przeprowadzić podmiot prywatny, za co przez 22 lata będzie pobierał wynagrodzenie.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “Tak będzie wyglądało liceum im. Mickiewicza”

 1. ira, pisze:

  15-03-br nastąpiło otwarcie ofert na Przebudowę i Rozbudowę LO im. A.Mickiewicza w Piastowie, pojawił się jeden oferent WARBUD PPP 3 Sp. z o.o. z ceną oferty 80 770 195,99 zł przy kwocie przeznaczonej przez urząd 60 mln zł. . A drzewa już wycięto tak jakby lada dzień miała ruszyć inwestycja. Czy Piastów nie oszalał wybierając na II kadencję człowieka pozbawionego jakiegokolwiek rozsądku ekonomicznego ?

  • Gość pisze:

   Szkoły nie będzie ale parking dla urzędników powstanie.

  • rebus ekonomiczny pisze:

   Parking nie może powstać na części terenu, który miasto otrzymało od powiatu ponieważ jest określony cel darowizny, poza tym teren jest wg pzm terenem oświatowym, a parking to nie oświata. Ale w tym wszystkim jest ciekawa koncepcja finansowa burmistrza na realizację projektu PPP. To co jest warte wg kalkulacji projektowej 30 mln zł zapłacić 80 mln zł.

  • piastowiak pisze:

   To, że Warbud chce ponad 80 mln zł nie oznacza, że miasto tyle zapłaci. Jak oferowana cena przekracza (i to znacznie, bo o ok. 1/3) założoną w budżecie miasta to przetarg zostanie anulowany i będzie zrobiony kolejny. Inaczej być nie może bo burmistrz poszedłby siedzieć za niegospodarność. W tej sytuacji kompletnie nie rozumiem po co już wycięte zostały drzewa? Komu i dlaczego było tak spieszno, żeby się ich pozbyć?!

 2. Dno pisze:

  Co za dno. Czemu Nansen został całkowicie zlikwidowany? Budynek który mógłby polknąc tego całego Mickiewicza.

 3. piastowiak pisze:

  Jak na razie drzewa wycięli i nic się nie dzieje. Nie wiem po co w ogóle takiego molocha budować? Przecież to będzie w połowie puste, bo mamy niż demograficzny. Od 2004 r. gdy weszliśmy do UE wyemigrowało parę mln osób i dzieci rodzili na zachodzie i tam teraz mieszkają. Nie będzie dość uczniów, a przy kiepskim poziomie jaki jest teraz tym bardziej. Będzie to moloch do utrzymania którego miasto będzie musiało dokładać dużo kasy co roku i jeszcze płacić inwestorowi przez 22 lata pieniądze za wykonanie inwestycji. Wystarczyło tam powiększyć salę gimnastyczną i tyle. Absurdalna inwestycja.

 4. Ojciec pisze:

  A w SP3 rodzice zrzucają się na malowanie „stołówki”, bo szkoły i miasta nie stać

 5. lowi pisze:

  ale jakie wynagrodzenie i za co dokładnie będzie pobierać ten inwestor?

 6. zzz pisze:

  Loooodyyyy! Lody! Lody! Lody! Waniliowe!

 7. dociekliwy pisze:

  a czemu burmistrz nie mówi nic o kosztach inwestycji które mają sięgnąć kwoty ok. 52 mln zł przy kalkulacji projektowej ok. 30 mln zł , a jeszcze dojdą do tego koszty wyposażenia obiektu ok. 10 mln zł , jaki to ma sens ekonomiczny i co pod tym się kryje……

 8. denis pisze:

  Mieszkańcy pamiętają jak burmistrz tuz przed wyborami 5 lat temu bronił wycinki drzew na stacji PKP I oczerniał poprzedniego burmistrza . Teraz sam tnie na potęgę , a to pod ścieżkę rowerowa a teraz pod marne liceum wyciął kilkanaście dużych drzew. Wstyd a smog jak był tsk jest

 9. Piastun pisze:

  Niski poziom nauczania w tym liceum (nie mieści się w rankingu „Perspektyw”, ostatnie w powiecie) nie uzasadnia poświęcenia mieszkańców spłacających przez 30 lat fanaberie burmistrza Szuplewskiego. Ponadto projekt publiczno prywatny oznacza, że koszty będą publiczne a zyski prywatne 😉

 10. Dorotka pisze:

  Ładny projekt…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły