Tak będzie wyglądać „Przystań”

Pruszków

Nareszcie uchylono rąbka tajemnicy w związku z wyglądem nowej restauracji, jaka ma powstać w Parku Potulickich w Pruszkowie. Skontaktowaliśmy się z osobą dzierżawiącą teren i spytaliśmy o kilka szczegółów.

Mieszkańcy Pruszkowa mogą być zniecierpliwieni. Dawna „Przystań” została zamknięta przeszło dwa lata temu. Od tamtej pory wyburzono stary budynek i ogrodzono teren budowy. Pytanie co dalej, ponieważ od kilku miesięcy po budowie hula wiatr…

Wszystko trwa tak długo ze względów formalnych. Ilość pozwoleń jakie trzeba było uzyskać jest duża, ale wszystko jest na dobrej drodze. – To jest dość duży i kompleksowy projekt, który wymagał wielu pozwoleń, z każdego szczebla. Nie tylko z pruszkowskiego urzędu, ale również od MPWiK, konserwatora zabytków czy PGE. Udało się uzyskać większość pozwoleń. Tak naprawdę, dopiero teraz gdy mam już wszelkie pozwolenia to mogę zabrać się za projektowanie tego czego nie widać gołym okiem, czyli m.in. kanalizacji – mówi nam Katarzyna Majewska, dzierżawiąca teren.

Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy. – Zaczynamy od uprzątnięcia terenu i przygotowujemy się do fundamentów. Myślę, że całkiem niedługo ruszy budowa, jednak na tę chwilę nie jestem w stanie stwierdzić kiedy dokładnie… – podkreśla Majewska.

Nowy budynek będzie miał powierzchnię ok. 260 m kw. Poprzedni miał 80 m kw. Nowa restauracja będzie posiadała pełne zaplecze kuchenne i wszystkie potrzebne przyłącza.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 42

42 odpowiedzi na “Tak będzie wyglądać „Przystań””

 1. piwosz pisze:

  Oby tylko sztachotek nie bylo! Bo Bydlo sie zleci ;(

 2. pat pisze:

  @były radny – A może okazało się że wystarczy mała przepompownia ścieków podłączona do kolektora – cały pruszkowski beton na to nie wpadł.

  • Hej pisze:

   Hehe. Pamiętajmy że park Potulickich to zabytek. Więc ta mała przepompownia to wielki problem dla konserwatora. Kiedyś wydawane decyzje wiecie jak były?!

 3. Były radny pisze:

  Poprzedni najemca też miał wizualizacje i na niej się skaczyło. Nie przychylność 2 byłych prezydentów J. S. i A. K. Zakończyło temat. I nie pisze tu o byłej właścicielce Przystani. Bo nie każdy wie ale po zamknięcia dotychczasowy najemca jest 2 od momentu zamknięcia. Ale jeden ma z górki a drugi pod górkę bo to Pruszków. A już dawno było by tam ładna restauracja. Ciekawe bo poprzedni najemca nie mógł wykonać kanalizacji bo podobno nie było technicznej możliwości, a teraz już jest? Pani Katarzyno, albo ma Pani kogoś za sobą albo i Pani została wmanewrowana w jakieś dziwne interesy byłych rządzących.

  • Byly radny 2 pisze:

   Nawet bardzo podobna ta wizualizacja do poprzedniej. Dodam również, ze nie było w tym lokalu takiej tragedi jak pisali architekci w artykule na fb. Zaniedbany ale do odświeżenia i przebudowy a nie zburzenia ale kto bogatemu zabroni. Pani dzierzawiaca bardzo odważna albo bardzo… w druga stronę. Wydzierzawila teren na 10lat. Upłynęło 2. Czynsz płaci…Budowa zajmie też z jakiś rok. Zanim się rozkręci to będzie nowy przetarg. I co z tego, ze zwrócą jej koszta wybudowania lokalu, za czynsz jej nikt nie zwróci a chętnych za te kilka lat będzie wielu na ten interesik. Pozdrawiam

 4. Patryk pisze:

  Ja uważam, że to dobry pomysł z restauracją. Potrzeba w Pruszkowie czegoś z klasą. Nie mogę się doczekać już otwarcia

 5. MOP pisze:

  A po co nam restauracja ? Miasto powinno się rozwijać na wzór Warszawy i powinny być również i inne atrakcje, aby każdy cieszył się z mieszkania w Pruszkowie. Jakis gayclub na dobry początek powinni zrobić by nadać kierunek europejski miastu.

 6. Hans pisze:

  Piwo po 20zł, nie będzie bydła

 7. Tomek pisze:

  Fajnie zmienia sie Sochaczew! Kolo ruin Zamku, nad rzeka Bzura i Centrum czyli ul.Warszawska! No i Zelazowa Wola jest super!

 8. Czesiek pisze:

  Po ile będzie piwko? Mam nadzieję że nie więcej niż po 4 zł. Najwyżej wypije kilka swoich przed i pójdę posiedzieć przy jednym małym.

 9. Lenek pisze:

  Nareszcie do Pruszkowa zawita kultura.Najbliższy bar Maraga to porażka, przed barem palarnia i miejski szalet.Zaplecze wejście od strony Wojska Polskiego,drugi brud. Szczury,ogólny bałagan.Zapraszam do obejrzenia i robienie zdjęć.

 10. Darek pisze:

  Żeby ten obiekt przetrwał, trzeba założyć dobry monitoring-miejski i wysyłać regularnie patrole SM w tą okolicę. Inaczej nabuzowana młodzież rozniesie to wszystko w pył!

 11. gość pisze:

  Pani Katarzyno, jak się da to proszę zrobić szersze te chodniki dookoła. Wszyscy na tym skorzystają. Przecież przez 2/3 roku będzie tam błoto dookoła…

  • Gość pisze:

   Wydaje mi się że bydło czy świnie się pojawiają kiedy buduje się oborę czy chlew, w przypadku kiedy będzie ładnie nikomu nie przyjdzie do głowy się upadlać i robić tam chlew. Kulturą jak i jej brakiem można się zarazić, osobiście mam nadzieję że tym pierwszym będzie emanować restauracja. Jeśli jest ładne miejsce, przyciąga ludzi którzy są wrażliwi na to piękno i wówczas mało komu przychodzi do głowy by je niszczyć. Czas pokarze, ale wydaje mi się że w Pruszkowie żyją ludzie różni, a ta restauracja ma uzupełnić ofertę a nie tworzyć to co było i się jednak nie utrzymało – mimo bardzo niskiego czynszu w porównaniu do aktualnego.

 12. gość pisze:

  Radek porządny gość. Tu się wypromował na miejskich obiektach i teraz coś tez od siebie miastu da. Jakoś je ulepszy. Ciekawe co na to inni znani piłkarze…..? Może maja krótsza pamięć?

 13. gość pisze:

  jak zwykle w Pruszkowie projektuje się za mało powierzchni utwardzonej. te chodniki powinny być szarsze, bo za chwilę rozdeptana trawa zmieni się w błoto

  • RazDwaTrzy pisze:

   Słusznie. Zabetonować wszystko. I oczywiście wyeliminować błoto, wytępić komary, muszki i wszelkie owady. I zabetonować. Żeby błota nie było. Błoto jest takie nie na czasie.

 14. gość pisze:

  a kiedy tak zacznie wyglądać okolica dworca i stacji WKD?! przecież to dokładnie ten sam case…. wizytówka miasta….

 15. gość pisze:

  Jezu. Nareszcie. Jak ludzie….normalni ludzie

 16. Helmut pisze:

  To za droga restauracja będzie dla mieszkańców Pruszkowa

 17. Maras pisze:

  Czesiu parking to koszmar i smrod. A mamy zabytkowy Park. Super ze parkingu nie ma!!! Bravo !

 18. Radzio pisze:

  I obowiazkowo w ofercie pyszne piwko Tatran ! To Slowackie super piwko!

  • Pruszkowiak pisze:

   Co za inteligent się, trafił brak słów. Słowackie piwo?Mało naszych browarów? i to bardzo dobre nasze piwa i nie trzeba sprowadzać. Proponuję zanim się coś napiszę pomyśleć dwa razy to nic nie kosztuje, a poziom dyskusji od razu wyższy.

 19. Anonim pisze:

  Zamiast stawu piętrowy parking. Zgodziłby się Potulicki, zgodziłby się Starzyński, zgodzi się i Makuch. Kwestia ilości pieniędzy.

 20. Asia pisze:

  Pruszków … chyba jednak nie. Ani Galeria, ani bar, nie, raczej nie

 21. Czesiek pisze:

  Dobra niech już budują.

 22. Grabarz pisze:

  Chłopaki ze Żbikowa i z Piastowa nie mogą się doczekać

 23. Anonim pisze:

  najpierw niech sie zajma tym barszczem mowie o wodzie oczyszczic mul

 24. gosc pisze:

  Ja nie mogę się doczekać
  Brakuje takiego miejsca

 25. Czesiek pisze:

  Niewielka różnica. Brak parkingu.

  • Outsider pisze:

   Ma Pan rację. Proponuję zabetonować cały staw i zrobić wielki, piękny, asfaltowy parking. taki na 1000 aut, darmowy oczywiście. I jeszcze żeby za darmo piwo i chipsy rozdawali. Dobrego dnia!

 26. Mon pisze:

  Super! Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły