Aktualizacja: tajemnicze urządzenie w Milanówku

Region

Na skrzyżowaniu ulicy Jodłowej i Nadarzyńskiej w Milanówku zamontowano urządzenie przypominające wyglądem fotoradar. Nigdzie jednak nie ma oznaczeń o kontroli prędkości.

Tajemnicze urządzenie pojawiło się na skrzyżowaniu ulicy Nadarzyńskiej i Jodłowej w Milanówku. Do złudzenia przypomina ono fotoradar. Kilku kierowców poinformowało nas, że nie ma w tym miejscu stosownych oznaczeń o kontroli prędkości.

– Na pewno nie jest to fotoradar – poinformował Andrzej Wacławek, komendant milanowskiej straży miejskiej. – Prawdopodobnie jest to urządzenie do sprawdzania natężenia ruchu. Taki sprzęt jest montowany przez zarządców dróg – podkreślił komendant.

Postanowiliśmy upewnić się czy urządzenie zostało zamontowane przez miasto. – Nic nie instalowaliśmy na tej ulicy – poinformował nas pracownik referatu Technicznej Obsługi Miasta w Milanówku. – To urządzenie na pewno nie należy do nas. Komendant straży miejskiej miał dowiedzieć się, co to jest – podkreśla.

Strażnicy miejscy w końcu ustalili, że wiszące na słupie energetycznym urządzenie to kamera z własnym zasilaniem. – Kamerka ma własne źródło zasilania. Gdyby została podłączona do sieci zgłosilibyśmy to na policje i do zakładu energetycznego jako kradzież energii. Urządzenie nie powoduje jednak żadnego zagrożenia – informuje komendant Andrzej Wacławek. – Kilku mieszkańców informowało nas, że kierowcy w tym rejonie dość szybko jeżdżą. Prawdopodobnie któryś z nich postanowił zrobić niespodziankę kierowcom i trochę ich postraszyć – dodaje ze śmiechem komendant.

O ewentualnym demontażu urządzenia zadecyduje zakład energetyczny, ponieważ kamera została zainstalowana na słupie należącym do elektrowni. Urząd Miasta również może zlecić usuniecie kamery. Wtedy demontażu dokona straż miejska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.