Szykuje się pogodny weekend, spędź go aktywnie

Region

Słoneczna pogoda zwiastuje nadejście długo wyczekiwanej wiosny. Prognozy, zwłaszcza na weekend, są niezwykle optymistyczne. Podpowiadamy więc jak aktywnie spędzić nadchodzące dni.

Kończy się czas kiedy weekendy spędzaliśmy w domu siedząc przed telewizorem i narzekając na pogodę. Najbliższy weekend ma być ciepły i słoneczny. Warto sprawdzić jakie atrakcje czekają na nas w okolicy lub samemu przygotować plan na aktywne spędzenie weekendu.

Wycieczka do ZOO
Warszawskie ZOO zaprasza na spędzenie czasu wolnego wśród zwierząt. W ZOO można podziwiać rozmaite gatunki od groźnych lwów, przez ogromne słonie i hipopotamy po rodzinkę wesołych surykatek. Warszawski ogród zoologiczny swoje podwoje otwiera o godz. 9.00. Spacerować po ogrodzie można do godz. 18.00

Spacery i rowery
Skoro już o spacerach mowa to przechadzki po parkach i lasach to idealny pomysł na wiosenną aktywność. Wspólnie z rodzina można poszukać pierwszych oznak wiosny. Pruszkowski Park Potulickich czy Lasy Młochowskie to świetne miejsca dla spacerowiczów. Inną opcją są wycieczki rowerowe. Tu jednak trzeba pamiętać, by długość trasy była dobrana do naszej kondycji. A z tą po zimie bywa czasem kiepsko… Jeśli nie macie rowerów lub nie zdążyliście zrobić pozimowego przeglądu swoich jednośladów nie szkodzi. W Warszawie, Grodzisku i Michałowicach możecie wypożyczyć miejskie rowery, które idealnie nadają się na wiosenne przejażdżki.

Animal Days
W weekend w Nadarzynie w Ptak Warsaw Expo odbędą się targi Animal Days. Impreza rusza już w piątek o godz. 11.00 (w kolejne dni start w okolicach godz. 10.00). Na gości czekać będzie szereg atrakcji. Dzieci będą mogły spotkać się z Nelą małą reporterką. Na liście targowych atrakcji znalazły się takie wydarzenia jak: międzynarodowa wystawa psów i kotów, strefa egzotyczna czy konkurs zakładania akwariów. Wstęp na targi jest płatny. Bilety do nabycia w kasach w cenie od 15 do 60 zł)

Wiosenne porządki
Wiele osób na pogodny weekend zarezerwowało czas na wiosenne porządki. Ale nie chodzi tu o pranie czy mycie okien (to większość z nas zrobiła przed świętami). Na uporządkowanie czekają bowiem balkonowe donice i ogrodowe rabatki. Pamiętajcie tylko by walcząc z chwastami nie nadwyrężyć sobie kręgosłupa.

Czas na grilla?
Jak już wysprzątamy ogród warto wrzucić coś na ząb. I tu można śmiało pomyśleć o zorganizowaniu grilla lub ogniska. Zaproście przyjaciół i do dzieła. Niedzielne popołudnie można spędzić na pieczeniu kiełbasek i rozmowie!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.