Szykują się zmiany w Parku Anielin i nie tylko

Pruszków

Urząd Miasta w Pruszkowie ogłosił przetarg na poprawę jakości środowiska poprzez rozwój terenów zielonych. Mowa o zagospodarowaniu Parku Anielin od strony torów PKP, a także zieleni przyulicznej w rejonie ul. Pogodnej i Plantowej oraz al. Wojska Polskiego.

Dziś teren Anielinu Zachodniego nie zachwyca, ale ma się to zmienić. Mowa o skwerze znajdującym się vis a vis Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Obecnie rozciąga się tam zielony teren z boiskiem do koszykówki i siatkówki, asfaltowym placem (a raczej jego resztkami), górką oraz niewielkim torem, po którym dzieci jeżdżą na rolkach czy rowerach.

Co się zmieni? W planach jest budowa nawierzchni pieszo-jezdnych z kostki betonowej, żwiru czy tzw. kratki trwanikowej. Oprócz tego mają pojawić się tam takie elementy jak: ławki, kosze naśmieci, urządzenia do ćwiczeń parkour i street workout, urządzenia siłowni plenerowej, stojaki rowerowe, barierki, maszty flagowe, tablice z regulaminem. Nie zabraknie oświetlenia i zielonych nasadzeń.

Włodarze planują też zagospodarowanie zieleni przyulicznej al. Wojska Polskiego na odcinku od Powstańców do rzeki Utraty oraz ul. Pogodnej i ul. Plantowej na odcinku od al. Wojska Polskiego do Skweru Kardynała Wyszyńskiego. Wykonane zostaną nasadzenia traw, krzewów i drzew. Co ciekawe przy samej al. Wojska Polskiego pojawi się niemal 12 tys. szt. krzewów. Ponadto wzdłuż tej alei na fragmencie od Działkowej do Powstańców planuje się wykonanie zatok na ławki, poideł i karmników dla ptaków, barierek, ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, słupa reklamowego.

Zmiany w Anielinie Zachodnim mają zostać przeprowadzone do 30 listopada 2018 r., podobnie jak montaż wyposażenia przy przy Wojska Polskiego, natomiast zieleń zostanie zagopodarowana do końca listopada tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.