Szykują się utrudnienia w ruchu

Grodzisk Maz.

Nadszedł czas na remonty. Kierowcy poruszający się drogami powiatowymi nr 1509 Chrzanów-Żuków-Czubin oraz nr 1520 Bukówka-Skuły muszą w najbliższych tygodniach liczyć się z utrudnieniami.

Każdy remont ma na celu poprawę jakości jezdni oraz dostosowanie jej do potrzeb podróżujących. Nieuniknione są jednak utrudnienia, z którymi przyjdzie się zmierzyć kierowcom z powiatu grodziskiego. Wrzesień nie będzie dla nich łatwy.

W najbliższym czasie planowane jest zamknięcie drogi powiatowej nr 1509 Chrzanów-Żuków-Czubin, której remont będzie przebiegał dwuetapowo. Prace będą prowadzone w Chrzanowie Małym na blisko 400-metrowym odcinku. Największych utrudnień kierowcy powinni spodziewać się w dniach 6-23 września, kiedy to droga zostanie zamknięta. Wykonawca zajmie się frezowaniem istniejącej nawierzchni, wyrównaniem poboczy i zjazdów oraz wykonaniem oznakowania poziomego. Jednak kierowcy muszą liczyć się z tym, że problemy w ruchu pojawią się wcześniej. Na przełomie sierpnia i września drogowcy będą prowadzić prace na połowie jezdni. Zajmą się ustawieniem krawężnika oraz poszerzeniem jezdni.  

W przypadku drogi powiatowej nr 1520 Bukówka-Skuły utrudnienia będą występować w dniach 6-30 września. Prace obejmą odcinek o długości 1400 metrów. Co wejdzie w zakres robot? Przede wszystkim planowane jest wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego, warstwy ścieralnej w istniejącej geometrii jezdni oraz utwardzenie poboczy kruszywem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.