Szykują się utrudnienia na Wojska Polskiego

Pruszków

Remont niesie ze sobą utrudnienia. Nie inaczej jest w przypadku prac prowadzonych na al. Wojska Polskiego w Pruszkowie. W najbliższych dniach nie obędzie się bez hałasu oraz utrudnień w ruchu.

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością czekali, kiedy wystartuje remont al. Wojska Polskiego. W końcu nadszedł ten moment, o czym informowaliśmy tu. Nie da się ukryć, że al. Wojska Polskiego to jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w Pruszkowie. 

Prowadzone prace dotyczą wymiany nakładki asfaltowej na ponad kilometrowym odcinku drogi, od ul. Brzozowej do Powstańców. Najbliższy weekend wiąże się z utrudnieniami. Dotkną nie tylko kierowców. – W związku z prowadzonym pracami na al. Wojska Polskiego w Pruszkowie w piątek (15 lipca – przyp. red) o 22.00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Przez weekend prowadzone będą prace związane z frezowaniem nawierzchni. Dostępna będzie tylko jedna część jezdni, co wiąże się z tym, że ruch będzie odbywał się wahadłowo. Pojawi się ciężki sprzęt, którego praca będzie powodowała hałas – podaje Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

W ciągu tygodnia drogowcy muszą liczyć się z większym ruchem. Teoretycznie w weekend jest on mniejszy, co daje możliwość zamknięcia części ulicy. Drogowcy podkreślają, że bez uciążliwości się nie obejdzie. – Nie możemy tego robić w ciągu tygodnia. W weekend w związku z remontem na al. Wojska Polskiego pojawią się m. in. piły i frezarki. Wiąże się to z uciążliwościami, za które przepraszamy wszystkich mieszkańców. Frezowanie i układanie nawierzchni powinno potrwać trzy weekendy – wyjaśnia Burdon.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.