Szykują się kolejne protesty

Region

Sprawa przebiegu linii 400kV budzi ogromne emocje. Już 20 maja planowane są kolejne protesty. Niewykluczone, że ponownie pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym.

Warto wspomnieć, że w poniedziałek, 16 maja, na spotkaniu Grupy Roboczej przedstawiono wyniki tzw. analizy wielokryterialnej. Zgodnie z nią najlepszym rozwiązaniem jest budowa linii wysokiego napięcia wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50. Eksperci dokonali wyboru spośród pięciu propozycji, wśród których była ta, zakładająca przebieg linii przez gminy Jaktorów i Żabia Wola.

Mieszkańcy wielokrotnie protestowali, jednak to nie koniec. Sprawa nie jest nadal zamknięta. Wskazanie najlepszej propozycji nie jest tożsame z podjęciem decyzji o budowie słupów we wspomnianej lokalizacji. 

Działania spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne budzą wiele wątpliwości wśród mieszkańców Jaktorowa, Żabiej Woli i Grodziska oraz pobliskich miejscowości. Coraz większe niezadowolenie rodzi bierność rządu w sprawie przebiegu linii 400kV. 

Planowane są kolejne protesty, podczas których mieszkańcy wyrażą swoje zadanie w tej kwestii. Pierwszy z nich miałby się odbyć w najbliższy piątek (20 maja), a kolejny 25 maja. Protestujący wyjdą na ulice w godzinach 15.00-20.00. 

W związku z tym na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy. Gdzie pojawią się protestujący? – W miejscowości Tłuste na rondzie drogi W-579 wjazd i zjeździe z autostrady A2 oraz na odcinku od ronda do Natolina do drogi w kierunku Żukowa planowane są protesty sprzeciwu wobec działań PSE S.A. oraz bezczynności rządu w sprawie budowy linii przesyłowej 400kV wzdłuż autostrady A2 w gminie Grodzisk Mazowiecki – informuje Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.