Szykują się do wycinki drzew przy 718

Pruszków

Topole rosnące wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 718 trafią pod topór. Kilkudziesięciometrowe drzewa trafią pod topór pod koniec roku.

Wysokie drzewa przy ul. Poznańskiej wpisały się w krajobraz miasta. Wiosną i latem wyglądają pięknie. Niestety większość z tych drzew nie jest w najlepszym stanie. Widać to głównie w trakcie wichur i ulew, kiedy porywisty wiatr łamie konary jak „zapałki”.

Zarządcą ul. Poznańskiej jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Drogowcy szykują się już do wycinki drzew. Większość okazów została już odpowiednio oznakowana. – Obecnie realizujemy duże zamówienie dotyczące uporządkowania zieleni w rejonie naszych dróg na terenie całego województwa. Drzewa przy 718 są w takim stanie, że zostały zakwalifikowane do wycinki – Monik Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Topole, które rosną przy 718 sprawiają wiele kłopotów. Przy wichurach drzewa się łamią i lokują drogę. Oczywiście wystąpimy do miasta o wydanie zgody na wycinkę – zaznacza.

Sama wycinka będzie prowadzona dopiero pod koniec roku. – Drzewa zostały oznakowane, ale czekamy z wycinką na zakończenie okresu lęgowego – podkreśla Monika Burdon. – Oczywiście w miejscu wyciętych drzew planujemy nasadzenia. Zwłaszcza, że to droga wjazdowa do centrum Pruszkowa – podkreśla.

Co ciekawe drogowcy już dwa lata temu przymierzali się do wycinki tych drzew. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.