Szykują się do sprzątania wraków

Pruszków

Pruszkowska straż miejska chce uprzątnąć z ulic wraki samochodów. Akcja zostanie przeprowadzona wiosną.

Rdzewiejąca blacha, wybite szyby, przebite opony – takich wraków, które zastawiają miejsca parkingowe w Pruszkowie jest całkiem sporo. Ich odholowanie nie jest wbrew pozorom takie łatwe. Na straży miejskiej ciąży bowiem obowiązek nie tylko znalezienia właściciela pojazdu, ale również powiadomienia go o konieczności usunięcia pojazdu. Jeśli ten nie reaguje na wezwania straż może odholować auto. Wyjątków od tej reguły jest kilka. Odholować auto można niezwłocznie, gdy pojazd znajduje się na drodze i utrudnia ruch lub gdy zagraża środowisku.

Pruszkowscy strażnicy miejscy zapowiadają, że niebawem ulic miasta zniknie kilkadziesiąt wraków. – Wiosną planujemy usunąć z ulic Pruszkowa blisko 40 wraków. Obecnie prowadzimy wymagane procedury. Jeśli właściciele tych pojazdów nie zareagują na nasze wezwania, to wraki trafią na nasz parking depozytowy – mówi nam Włodzimierz Majchrzak, komendant pruszkowskiej straży miejskiej.

Wraki na parkingu nie będą jednak stać w nieskończoność. – Po upływie sześciu miesięcy od dnia odholowania na parking, auto przechodzi na własność miasta. To pozwala nam zezłomować takie samochody – zaznacza Majchrzak.

Jeśli widzicie gdzieś na terenie miasta stojący wrak zgłoście to straży miejskiej.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Szykują się do sprzątania wraków”

 1. Anonim pisze:

  Przy Łączniczek AK , tuz przy rondzie, stara zniszczona ciężarówka , która służy za śmietnik i noclegownię

 2. zenek pisze:

  Mała uwaga do osób, które chciałyby sprzątać wszystko co parkuje dłużej niż kilka dni albo jest poobijane. Na Obrońców Pokoju, naprzeciwko Zana kiedyś stał zaparkowany Peugeot 205. Stary, zdezelowany samochód. Stał w tym samym miejscu kilka miesięcy, z biegiem czasu był dewastowany, ktoś mu poobrywał lusterka, potem przebili opony itp. Ogólnie każdy sklasyfikowałby go jako wrak i powiedział że trzeba odholować. Aż kiedyś na moich oczach zabrała go laweta a po kilku dniach wrócił i był w pełni sprawny i widziałem jak właściciel nim normalnie jeździł. Dlatego w całym tym zagadnieniu trzeba wykazać daleko idącą ostrożność. Nie każdy samochód co stoi długo w jednym miejscu jest porzucony, nie każdy samochód co jest poobijany albo wizualnie zaniedbany jest porzucony, nie każdy niby-wrak kwalifikuje się to odholowania.

 3. gregor pisze:

  Na parkingu przy WKD ul. Andrzeja – fiat punto zielony i jeszcze jakieś inne modele

 4. Www pisze:

  @FtFtj: dokładnie. Pamiętam jak robili remont Jasnej to już tam był i robotnicy chyba go przedstawiali?

 5. FtFtj pisze:

  Brązowa mazda na poznanskich numerach od wielu lat stoi na poczatku Jasnej. Trochę dalej po prawej stronie w ziemię wrasta stare audi

 6. Eloelo pisze:

  Na Hubala przy dawnym domu katechetycznym stoi od dawna stary biały dostawczak w złym stanie.

 7. gepetto pisze:

  Długo i namiętnie się szykują, dyżurny temat cy cuś.

 8. 1qaz pisze:

  przyczepa firmy handlujacej drzwiami, przed corrado, od ponad dwoch lat stoi..

 9. mieszkaniec pisze:

  Jak można mięć problem za znalezieniem właściciela? a czemu służą tablice rejestracyjne, a jak ich nie ma to przecież są numery nadwozia, które są w dowodzi, to po numerze VIN ie można dojść do właściciela ?
  Uważam, ze trudność nie leży w procedurach tylko nieudolności i opieszałości Straży Miejskiej a co tym idzie samego pana Komendanta, który jest do wymiany.
  Straż sobie nie radzi z niczym , zanieczyszczone chodniki – psimi odchodami, auta które parkują na chodnikach uniemożliwiając space z wózkiem, w tydzień można się z tym uporać za pomocą narzędzi już dostępnych.
  a jak już biorą za sprzątanie wraków to bardzo proszę zrobić z pseudo komisami samochodowymi oferującymi auta na sprzedaż z osiedlowych parkingów.
  pozdrowienia dla pana Komendanta, Szanowany panie proponuje spacer po mieście, może dozna pan olśnienia i inspiracji do działania na długie lata

  • zenek pisze:

   Na przykład właściciel mógł umrzeć i nie przeprowadzono sprawy spadkowej. To czyj wtedy jest samochód? Nie wiadomo. Właściciel mógł się przeprowadzić i nie podać nowego adresu w urzędzie – jak wtedy go znajdziesz? Właściciel mógł sprzedać pojazd komuś, kto nigdy go nie przejestrował a po danych w umowie nie da się go znaleźć, choćby dlatego że jest obcokrajowcem. Wymieniać dalej?

   • mieszkaniec pisze:

    Szanowny kolego trochę racji masz, ale nie w każdym przypadku, „Właściciel mógł się przeprowadzić i nie podać nowego adresu w urzędzie” znasz kogoś kto się przeprowadził i nie zabrał samochodu ?
    pozdrawiam

 10. cezar pisze:

  Na ul. Wieniawskiego (granica Piastowa i Pruszkowa) stoi od 2 lat porzucony zardzewiały czarny GOLF rej. czarna CMA ….. Proszę usuńcie go, gdyż zagraca ulicę na której jest coraz większy ruch do osiedli w Piastowie i Pruszkowie

 11. Kośc pisze:

  Przy ul Kościuszki 8 w Pruszkowie od roku 2017 jest przywiązana do słupa energetycznego łańcuchem przyczepa samochodowa . Tak można parkować za darmo.

  • Janek8301 pisze:

   Ta przyczepa ma właściciela mieszkającego po drugiej stronie ulicy. Nie jest w złym stanie, porzucona, ani nikomu drogi nie blokuje, więc w czym problem? W miejscu gdzie stoi i tak żadnym samochodem nie da się zaparkować..

 12. Lokator PSM pisze:

  Mnóstwo wraków jest na terenach Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. PSM raczej nie jest zainteresowana przywróceniem porządku, a niektóre z nich już zagrażają środowisku. Powinna powstać mapa wraków na terenach PSM.

  • Anonim pisze:

   PSM niczym nie jest zainteresowana poza przeganianiem petentów, którzy zdaniem PSM przeszkadzają im w pracy. Spółdzielnia jest do natychmiastowego rozwiązania. Tego nie da się uzdrowić. Zaorać i utworzyć małe wspólnoty mieszkaniowe.

 13. 1qaz pisze:

  ruszyli sie do roboty….gpsy jeszcze im zalozyc, taksowkarze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły