Szykują się do remontu wiaduktu

Pruszków

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich szuka firmy, która zajmie się remontem wiaduktu w ciągu ul. Poznańskiej w Pruszkowie. Szykują się utrudnienia.

To niestety nie żart. Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzony remont wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie w ciągu DW 718. MZDW szuka już wykonawcy prac. Otwarcie ofert zaplanowano na połowę sierpnia, a wszystkie roboty mają być wykonane w ciągu trzech miesięcy od momentu podpisania umowy. Prace miałyby zatem być prowadzone od września lub października, czyli w czasie gdy zamknięta zostanie linia kolejowa nr 447,

Jakie prace obejmie remont? Chodzi o umocnienie przyczółków na wiadukcie płytami ażurowymi, naprawy przęseł na wiadukcie oraz wykonanie zabezpieczenia przeciwporażeniowych na wiadukcie.

Wykonawca będzie musiał przygotować również projekt organizacji ruchu. A to może oznaczać konieczność całkowitego lub zamknięcia wiaduktu. Zapytaliśmy władz Pruszkowa czy otrzymali od MZDW informacje na temat planowanych prac. – Nic o tym nie wiemy. Nie możemy wyrazić zgody na taki remont w trakcie zamknięcia linii 447. Jakiekolwiek utrudnienia na wiadukcie mocno odbiją się na ruchu w tym rejonie miasta – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – W przyszłym tygodniu mamy spotkanie z MZDW w sprawie postępów prac na Al. Jerozolimskich. Poruszymy również kwestie planowanego remontu na wiadukcie. Będziemy starali się zablokować tę inwestycję – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.