Szykują się do remontu Broniewskiego

Pruszków

Już niedługo stan ul. Broniewskiego znacznie się poprawi. Droga co prawda nie przejdzie generalnej modernizacji, a jedynie doraźny remont, ale komfort jazdy ulegnie zmianie.

Mieszkańcy Pruszkowa od lat czekają na remont ciągu drogowego Warsztatowa – Broniewskiego – Warszawska. Inwestycja jest jednak bardzo złożona, a co za tym idzie kosztowna. Trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Warsztatowej. Jednak generalna modernizacja tego szlaku jest w przygotowaniu.

Jednak ze względu na planowane zamknięcie linii kolejowej nr 447 oraz konieczność stworzenia autobusowej komunikacji zastępczej niejako wymusza przeprowadzenie remontu, zwłaszcza ul. Broniewskiego. To właśnie tędy ma kursować cześć autobusów, a nie wykluczone, że i kierowcy wybiorą tę drogę by przedostać się do Warszawy.

– Zarówno nam jako starostwu, tak i miastu zależy na tym, aby wprowadzić komunikację zastępczą dla mieszkańców w jak najbardziej dogodny sposób. Projekt powstał w związku z planem skierowania komunikacji zastępczej, dla połączenia północnej część Pruszkowa z Warszawą, ciągiem dróg powiatowych ul. Warsztatową i Broniewskiego oraz ul. Warszawską w Piastowie – mówi nam Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Aby autobusy mogły kursować tą trasą konieczne jest poprawienie stanu nawierzchni drogi. Dlatego powiat przygotowuje się do przeprowadzenia remontu nawierzchni ul. Broniewskiego. Nowa nakładka pojawi się na odcinku od ul. Warszawskiej do strażnicy. Oprócz ułożenia dwuwarstwowej nakładki bitumicznej na jezdni wymienione zostaną krawężniki. Remont obejmie również chodnik. Orientacyjny koszt remontu wyniesie około 450 tys. zł. Część pieniędzy dołoży na to zadanie miasto Pruszków.

Kiedy ruszą roboty? – Chcemy, aby remont był możliwie jak najmniej uciążliwy dla kierowców, dlatego planujemy przeprowadzić go w wakacje. Na tą chwilę nie jestem jeszcze w stanie podać dokładnej daty ogłoszenia przetargu. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja i liczymy, że nastąpi to w ciągu najbliższych dni – zaznacza Bukowski.  

Broniewskiego ma być gotowa przed zamknięciem linii kolejowej 447.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.