Szykują się do modernizacji pomieszczeń OSP

Żółwin

Część pomieszczeń OSP w Żółwinie wymaga gruntownego remontu. Gmina Brwinów postanowiła podjąć wyzwanie i zmodernizować przestrzeń z myślą o potrzebach mieszkańców. Efekty mają być widoczne w listopadzie.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku żółwińska strażnica przeszła gruntowną modernizację. Dodatkowym smaczkiem było pojawienie się nowego wozu Scania P360, którego zakup wyniósł ponad 900 tys. zł. – Ubiegłoroczna modernizacja strażnicy polegała na rozebraniu starego garażu i wybudowaniu nowej hali garażowej o pow. 192 mkw mieszczącej trzy samochody bojowe oraz powstanie łącznika do starej części budynku. Przed nową częścią strażnicy powstał podjazd dla wozów bojowych, parking dla samochodów osobowych oraz chodniki – przypomina Monika Miziołek z biura promocji gminy Brwinów.

Tym razem brwinowski magistrat zajmie się pomieszczeniami OSP, które wymagają remontu. Chodzi o przeprowadzenie m.in. prac sanitarnych i glazurniczych. – Sala świetlicowa, jak również przyległe do niej pomieszczenia i sanitariaty wymagały gruntownego remontu. Zapowiadany teraz remont obejmie modernizację pomieszczenia, które pełni funkcję świetlicy ŚOPS, a także wejścia głównego oraz dwóch łazienek. Część kosztów remontu pokryje dotacja w ramach programu Senior+ – wyjaśnia Miziołek.

Modernizacja pomieszczeń pozwoli stworzyć odpowiednie warunki dla mieszkańców odwiedzających świetlicę bądź Klub Seniora. – W planach jest utworzenie zaplecza kuchennego, salki klubowej i łazienki przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Połączenie świetlicy i Klubu Seniora da możliwość integracji pokoleniowej, a przestrzeń klubowa pozostanie otwarta dla innych ciekawych inicjatyw zgłaszanych przez mieszkańców i stowarzyszenia – podaje przedstawicielka brwinowskiego magistratu.

Gmina na oferty w postępowaniu na modernizację pomieszczeń OSP w Żółwinie czeka do 9 sierpnia. Termin wykonania zadania został określony na 14 listopada br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.