Szykują się do drogowych inwestycji

Michałowice

Pogoda za oknem bardziej przypomina wiosenną niż zimową aurę. Coraz wyższe temperatury niebawem pozwolą drogowcom na przeprowadzenia remontów i modernizacji. Na ten moment chcą być gotowe władze gminy Michałowice, które już ogłosiły przetargi na przebudowę kilku dróg na terenie gminy.

Inwestycje drogowe to jedne z najważniejszych i zarazem najkosztowniejszych przedsięwzięć realizowanych przez gminy. Najczęściej o remonty i przebudowy dróg zabiegają kierowcy i mieszkańcy. Wadze gminy Michałowice nie chcą zwlekać z tymi przedsięwzięciami, dlatego już rozpoczęły poszukiwania wykonawców prac drogowych. Dzięki temu roboty będą mogły ruszyć gdy tylko pozwoli na to pogoda.

O jakie inwestycje chodzi? W Komorowie Wsi ma być kontynuowana przebudowa ul. Główniej. Chodzi o ponad 500-metrowy odcinek drogi. Stary zniszczony i popękany asfalt ma zostać zerwany. W jego miejscu pojawi się nowa nawierzchnia, również z asfaltu. Przebudowa ul. Głównej powinna zakończyć się pod koniec lipca.

Kolejne dwie inwestycje będą prowadzone na terenie Komorowa. Tu robotnicy pojawią się na ul. Mazurskiej by kontynuować przebudowę drogi na odcinku pomiędzy ul. Podhalańską i al. Kasztanową. Tu również pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa. Termin zakończenia prac zaplanowano na połowę sierpnia br. Również w Komorowie gruntowny remont przejdą ulice Sienkiewicza i Nowowiejska. Mieszkańcy muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ na czas robót wprowadzone będzie tymczasowa organizacja ruchu. Wiele wskazuje na to, że na ul. Nowowiejskiej prace będą prowadzone etapami. Projektant zasugerował, by wykonawca najpierw wyremontował jedną połówkę drogi, pozostawiając jeden pas ruchu dla mieszkańców, a następnie zajął się remontem drugiego pasa, udostępniając ten wyremontowany. W przypadku ul. Sienkiewicza planowane jest całkowite wyłączenie drogi z ruchu . Mieszkańcy mają mieć zapewniony dostęp do swoich posesji. O ostatecznym kształcie tymczasowej organizacji ruchu zadecydują wspólnie gminni urzędnicy i wykonawca. Termin zakończenia robót przewidziany jest na koniec czerwca.

Dwie kolejne drogi, których remont ruszy wiosną to ul. Grabowa w Opaczy Kolonii oraz ul. Magnolii w Nowej Wsi. Na pierwszej z ulic zamiast nawierzchni z tłucznia pojawi się kostka betonowa. Przebudowa ma się zakończyć 15 sierpnia. Podobne prace zostaną wykonane na ul. Magnolii. Tu finał prac zaplanowany jest na 30 czerwca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.