Szybowce opanują lotnisko obok Grodziska!

Uncategorized

W najbliższy weekend, 30 i 31 lipca na Lotnisku Modelarskim w Izdebnie Kościelnym odbędą się Ogólnopolskie Zawody Makiet Szybowców o Puchar Air Tow Team Poland. Oprócz szybowców pojawia się również samoloty z napędem spalinowym.

Stowarzyszenie Air Tow Team Poland w swoich szeregach gromadzi miłośników holowania szybowców z całej Polski. Jak sami twierdzą przynależność do tej społeczności jest bezpłatna, a jedynym wymogiem jest posiadanie szybowca lub holownika (spalinowy samolot). To także jedyna taka impreza w naszym kraju!

Kolejne zawody odbędą się na Lotnisku Modelarskim w Izdebnie Kościelnym, które znajduje się tuż przy autostradzie A2. Jakie atrakcje czekają na uczestników? Przez te dwa dni będzie można zobaczyć około 40 ręcznie wykonanym modeli szybowców. Niech nikogo nie zmyli, że są to tylko „zwykłe” zabawki. Rozpiętość skrzydeł tych „maszyn” wynosi kilka metrów (około 7), a prędkości jakie osiągają wcale nie są małe. Co ciekawe steruje się nimi za pomocą radia.

Mimo, że impreza jest iście sportowa i nie zabraknie rywalizacji to przede wszystkim liczyć będzie się dobra zabawa i niesamowita atmosfera. W jaki sposób będzie toczyć się rozgrywka? Najpierw za pomocą samolotów spalinowych makieta szybowca musi zostać wprowadzona na wysokość około 300 metrów. Następnie piloci będą musieli utrzymać swoje modele w powietrzu, dokładnie przez 10 minut. Na sam koniec wylądują. Zadanie nie jest takie łatwe na jakie może wyglądać, bowiem zawodnik nie może przekroczyć wyznaczonego czasu ani zbyt wcześnie „posadzić” szybowiec na ziemi. Ważnym aspektem jest także celność lądowania. Dokładny regulamin można przeczytać tutaj.

Miejsce: Lotnisko Modelarskie w Izdebnie Kościelnym przy autostradzie A2.
Start: 30-31 lipca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.