Szukają sprawcy napadów na sklepy

Region

Pod koniec listopada doszło do napadów na sklepy w Piastowie i Pruszkowie. Według prokuratury sprawca w obu przypadkach mógł być ten sam. Poszukuje go policja.

Zarówno przy napadzie na sklep przy ul. Reja w Piastowie, jak i przy ul. Chopina w Pruszkowie schemat był ten sam. Do lokalu wchodzi mężczyzna, paraliżuje gazem obsługę, zabiera gotówkę i ucieka. Sprawę prowadzi pruszkowska prokuratura rejonowa. – 1 grudnia prokuator wszczął śledztwo w sprawie rozboju i kradzieży w sklepach ogólnospożywczych w Piastowie i Pruszkowie. Oba czyny z art 280 par 1 Kodeksu Karnego. Policji polecono podjęcie czynności zmierzających do ustalenia tożsamości prawdopodobnie jednego sprawcy. Wszystko wskazuje, że może to być ta sama osoba. W obu przypadkach sposób działania był podobny – mówi nam prokurator Andrzej Zwoliński

Straty finansowe nie były duże. Poza gotówką nic ze sklepów nie zginęło. Sprawcy na razie nie udało się zatrzymać. – Policja przegląda monitoring, prowadzi działania zmierzające do identyfikacji – wyjaśnia Zwoliński.

Jak udało nam się ustalić, policja dysponuje portretem pamięciowym mężczyzny, ale nie trafił on jeszcze do prokuratury.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.