Szukają inwestora dla szkoły na Gąsinie

Pruszków

Pruszkowski urząd miasta ogłosił przetarg na pełnienie funkcji inwestora zastępczego dla nowego kompleksu oświatowo-sportowego na Gąsinie. To kolejny krok do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia.

Nowy obiekt ma powstać przy ul. Pływackiej, w ramach powiększenia szkoły nr 10 i spełnić potrzeby mieszkańców tej części Pruszkowa. A tych systematycznie przybywa. – Będzie to nowoczesny kompleks oświatowy składający się z przedszkola i szkoły podstawowej 8-klasowej. W tym zakresie musieliśmy zmienić projekt, bo początkowo planowane tam było gimnazjum. Powstanie hala sportowa z niezależnym wejściem, dostępna także dla mieszkańców Gąsina. Będzie tam także świetlica dla mieszkańców i boiska – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Termin realizacji inwestycji to maj 2019 r. dla szkoły i czerwiec 2020 r. dla przedszkola. Budowa nie zakłóci funkcjonowania szkoły nr 10. Placówka ma w tym czasie pracować normalnym trybem.

Nad prawidłowym i terminowym przebiegiem przedsięwzięcia czuwać ma inwestor zastępczy. Na oferty od firm zainteresowanych tym zadaniem pruszkowski urząd miejski czeka do 5 czerwca. Aby liczyć na wygraną kandydaci muszą wykazać się odpowiednim doświadczeniem w prowadzeniu tego typu zadań.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.